نحوه چسب زدن بینی

تاثیر چسب بینی

چسب زدن بینی بر نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر شگرفی ندارد. در ۲ تا ۴ هفته اول پس از جراحی بینی چسب زدن بینی تا حدی از تورم بینی کاسته و مانع تشدید تورم می گردد. در روز های اول نیز چسب زدن بینی ، مانع تجمع خون زیر پوست بینی می شود. اما باید به یاد داشت که استفاده طولانی مدت از چسب روی بینی - بیش از ۲ ماه- نه تنها سودمند نیست، برخی اوقات خود موجب تورم بینی می گردد. در واقع چسب زدن بینی، پوست بینی را که طی عمل جراحی از روی اسکلت استخوانی-غضروفی بینی بلند شده است بر روی اسکلت جدید و تغییر شکل یافته بینی دوباره می نشاند. اما به ندرت، جراح با  تجربه میتواند پس از عمل بینی -آن هم در برخی موارد- با نحوه چسب زدن بینی ، فرم نهایی بینی و روند بهبودی را به خواست خود تغییر دهد.

پس به عنوان یک اصل به یاد داشته باشیم که نتیجه عمل جراحی بینی و فرم نهایی بینی ارتباط چندانی با چسب زدن بینی پس از جراحی بینی ندارد.

مدت زمان چسب بینی

توصیه اینجانب استفاده از چسب بینی در غالب اوقات شبانه روز در ماه اول پس از جراحی بینی است. از ابتدای ماه دوم میتوان تنها شب ها از چسب بینی استفاده نمود. اما به مرور باید ساعات استفاده از چسب بینی را کاهش داد، چرا که استفاده طولانی مدت و مدام از چسب بینی روند کاهش ورم را کند می کند.

در بسیاری موارد با گذشت ۳ تا ۴ هفته از جراحی بینی تنها چسبی به شکل U -آن هم زیر بینی- است تا مانع افت بینی در ۲-۳ ماه اول گردد.

برداشت موقت چسب بینی ایراد ندارد و چند ساعت و حتی یک روز تمام بینی می تواند بدون چسب بینی باشد.

نقش چسب زدن بینی پس از عمل بینی

پوست بینی به جهت اینکه حین عمل از جای خود بلند می شود شدیداً مستعد تورم می باشد. نقش چسب زدن بینی جلوگیری ازایجاد تورم جدید پوست بینی می باشد و چسب زدن بینی باعث می شود بینی زودتر به فرمی که پس از عمل بینی برایش ایجاد شده ، تثبیت شود. اگر فرد بصورت مرتب چسب نزند ، تورم شدید بینی ایجاد می شود که ممکن است رفع این تورم جدید مشکل باشد و فرم بینی را از حالت مطلوب خود خارج نماید.

اگر چسب زدن بینی با فشار زیاد و برای ایجاد شکل خاص در بینی باشد می تواند بینی را دچار انحراف کند ، لذا باید با دقت چسب زده شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است