نقش تکنولوژی در جراحی‌ زیبایی بینی

جراحی مدرن بینی که با هدف عمده زیبائی انجام میشود ، همزمان به اهداف تنفس بهتر ، ظاهر طبیعی تر و ثبات فرم و ساختار بینی نیز توجه خاص دارد .

این روش جراحی بینی در تضاد با اعمال جراحی بینی قبل بوده که در آن زیبائی به مفهوم هر چه کوچکتر نمودن بینی بوده و به عواقب ناشی از آن از قبیل مشکلات تنفسی ، و عدم ثبات فرم بینی توجه چندانی نمی شد.

جراحی زیبایی و پلاستیک بینی، افزون بر ایجاد تناسب درخود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی ودیگر اجزای صورت برقرار می کند. به همین دلیل نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و مجرد درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب وچانه به گونه ای است که هرنوع نقص دراجزای صورت می تواند براین ارتباط ظریف تأثیر گذارد.

به عنوان مثال چانه کوچک ،موجب برآمده تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت موجب عدم دسترسی به نتیجه رضایت بخش خواهد شد.

در عمل جراحی زیبایی بینی، برش‌هایی کمتر از ۵ میلیمتر روی پوست داده می‌شود که می توان این برش‌ها را با استفاده از لیزر ایجاد کرد اما به هیچ‌وجه نمی‌توان تیغه بینی را با بهره‌گیری از این روش، تغییر شکل داد.

لیزر، نوری است که انرژی بیشتری دارد و می‌تواند گرما را روی بافت خاصی متمرکز کند.این در حالیست که برخی از مردم گمان می کنند لیزر یک پدیده‌ جادویی هستند که همه مشکلات جسمی را می‌تواند حل کند.

برخی گمان می‌کنند با استفاده از لیزر چربی‌های اضافی بدن از بین برده می‌شود یا با بهره‌گیری از آن می‌توان به طور کامل جای زخم های بزرگ روی صورت را از بین برد.

مثلا بسیاری از عمل‌های جراحی مانند لاپاروسکوپی به اشتباه به عنوان عمل جراحی لیزری شناخته شده‌اند این در حالیست که در عمل جراحی لاپاروسکوپی از لیزر استفاده نمی‌شود.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است