تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی پلک / هزینه جراحی پلک در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟
۸ دقیقه
هزینه-عمل-بلفاروپلاستی

هزینه جراحی پلک در سال 1402 چقدر است؟

آنچه می خوانید...

هزینه جراحی پلک را می‌توان یکی از چالش‌هایی دانست که تمام افراد متقاضی این روش درمانی و زیبایی با آن مواجه هستند. این روزها کلینیک‌ها و پزشکان بسیار زیادی را می‌توان یافت که در راستای ارائه خدمات جراحی پلک فعالیت دارند. نکته‌ای که لازم است در این باره بدانید این است که میزان دستمزد پزشک و کلینیک انتخابی می‌توانند اثرات قابل‌توجهی بر قیمت جراحی پلک داشته باشند. همچنین مراجعه کننده بتواند نتیجه خوبی از جراحی بگیرد. اگر می خواهید درباره هزینه جراحی پلک و عوامل موثر بر آن بیشتر بدانید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

تماس-با-دکتر-سرمست

جراحی پلک چیست؟

پیش از بررسی هزینه جراحی زیبایی پلک و عوامل مؤثر بر آن قصد داریم تا به بررسی دقیق این جراحی پرداخته و اطلاعات مفیدی را در این راستا به شما عزیزان انتقال دهیم. این روزها افراد بسیار زیادی را می‌توان دید که با مشکلاتی همچون پف پلک و یا چسبندگی پوست آن مواجه هستند. همین امر را می‌توان دلیل اصلی انجام جراحی پلک دانست که البته در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. جراحی پلک این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا پف و چسبندگی پلک خود را از بین برده و شرایطی بسیار عالی را تجربه کنید.

بهترین-جراح-بینی-گوشتی-تهران

جراحی پلک قادر است تا به زیبایی و جوانسازی پوست شما کمک‌های شایانی نماید. در این راستا لازم است حتماً از پزشکانی کمک بگیرید که دانش و مهارت بسیار بالایی داشته و می‌توانند اطلاعات مفیدی را درباره وضعیت فعلی، چگونگی جراحی و هزینه جراحی پلک در اختیار شما قرار دهند. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای جراحی پلک وجود دارند که برخی از آن‌ها تهاجمی نبوده و به‌راحتی قابل‌انجام هستند. مشاوره با جراح یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک می باشد.

دلایل اصلی انجام جراحی پلک

افزایش سن را می‌توان یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی دانست که می‌تواند چهره شما را سالخورده و خسته نشان دهد. با انجام جراحی پلک می‌توانید چهره خود را جوان‌تر نموده و از شر چین‌وچروک‌های اطراف چشم خود خلاص شوید. دلایل مختلفی می‌توانند شما را ملزم به جراحی پلک نمایندو تعیین می کند که آیا شما کاندیدای مناسب جراحی پلک هستید یا خیر. اگر بخواهیم اشاره‌ای اجمالی به این دلایل داشته باشیم موارد زیر را می‌توان تشریح نمود که هرکدام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

  • چین‌وچروک‌های ظریف اطراف چشم‌ها
  • تجمع چربی در ناحیه زیر پلک
  • افتادگی پلک و یا ابروها
  • شل‌شدن پوست پلک و کش‌آمدن آن
  • شل‌شدن عضلات پلک‌ها

انواع جراحی پلک

حال که با دلایل و ساختار جراحی پلک آشنا شدید قصد داریم تا به بررسی انواع جراحی پلک بپردازیم که تأثیرات قابل‌توجهی نیز بر هزینه جراحی پلک دارند. انواع جراحی پلک به‌صورت زیر بوده و بسته به شرایطی که دارید می‌توانید از بهترین آن‌ها برای درمان خود استفاده کنید.

جراحی پلک فوقانی


ساختار جراحی پلک فوقانی به این صورت است که پزشک با درنظرگرفتن پلک فوقانی اقدام به حذف پوست‌های اضافی این بخش و کیسه‌های چربی قرار گرفته بر روی ناحیه فوقانی می‌نماید. نکته‌ای که لازم است بدانید این است که کیسه‌های چربی موجب ایجاد پف در بخش بالایی پلک‌ها می‌شوند و برداشتن آن‌ها می‌تواند ظاهر زیبایی به چشم‌های شما ببخشد.

باتوجه‌به میزان چربی‌های جمع شده در این بخش از چشم‌ها ممکن است هزینه جراحی پلک تغییر یابد و این موضوعی است که نباید به‌سادگی از کنار آن عبور نمود. فراموش نکنید که تجمع چربی در بالای چشم‌ها می‌تواند دید شما را دچار محدودیت نماید؛ بنابراین اگر با چنین عارضه‌ای مواجه هستید بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به درمان خود اقدام نمایید.

جراحی زیبایی پلک پایین


گاهی ممکن است برخلاف ناحیه فوقانی، کیسه‌های چربی در بخش پایین پلک شما ایجاد شوند. این کیسه‌ها می‌توانند زمینه‌های ایجاد پف در زیر پلک‌های شما را فراهم سازند. جراحی پلک پایین این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا این چربی‌های تجمع یافته را از بین برده و ظاهری زیباتر و جوان‌تر به‌صورت خود بخشید.

جراحی از طریق ملتحمه


این روزها افراد جوان بسیار زیادی را می‌توان دید که متقاضی انجام جراحی ملتحمه هستند؛ چرا که کاربردهای بسیار زیادی در افراد جوان دارد. ممکن است بپرسید چرا؟ توجه داشته باشید جراحی ملتحمه را می‌توان بهترین گزینه برای افرادی دانست که پوست آن‌ها همچنان خواص ارتجاعی داشته و سفت هستند. این روش به‌هیچ‌عنوان پوست شما را دست‌کاری نخواهد نمود و تنها با یک ایجاد یک‌برش کوچک چربی‌های جمع شده در زیر پلک‌ها را خارج می‌نماید. نکته‌ای که لازم است بدانید این است که برش صورت‌گرفته تنها در پشت پلک تحتانی ایجاد می‌شود.

تمام اعمال جراحی ذکر شده برای اینکه نتیجه مورد نظر و مناسب را در پی داشته باشد باید توسط بهترین جراح پلک انجام شود.

هزینه جراحی پلک

لازم است بدانید که هزینه جراحی پلک باتوجه‌ به عوامل خاصی قابل‌ تغییر است. این عوامل شامل هزینه‌های جانبی، ویژگی‌های فردی، هزینه‌های پزشک، روش مورداستفاده و کلینیک موردنظر می‌شوند. با بررسی هرکدام از این عوامل می‌توان به اطلاعاتی درباره هزینه‌های این جراحی دست‌یافت. شما با دریافت مشاوره‌ تخصصی از دکتر هادی سرمست جراح پلاستیک بینی و صورت بیشتر می‌توانید با این متد زیبایی و هزینه‌های آن آشنا شوید.

هزینه-جراحی-پلک

عوامل موثر بر هزینه جراحی پلک

در راستای هزینه جراحی پلک نمی‌توان نظر دقیقی داد؛ چرا که این امر به عامل‌ها و یا فاکتورهای خاصی بستگی دارد. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت این عامل‌ها می‌توانند هزینه‌های جراحی پلک را دستخوش تغییر قرار دهند. این عامل‌ها به‌صورت زیر هستند.

  • ویژگی‌های فردی بیمار
  • روش مورداستفاده برای جراحی
  • هزینه‌های کلینیک
  • دستمزد پزشک
  • هزینه‌های جانبی

ویژگی‌های فردی و تأثیرات آن بر هزینه جراحی پلک


ویژگی‌های فردی را می‌توان یکی از مهم‌ترین عامل‌های اثرگذار بر قیمت جراحی پلک دانست که البته اهمیت بسیار زیادی نیز دارد. ممکن است بپرسید این ویژگی‌ها شامل چه می‌شوند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم ویژگی‌های فردی مؤثر شامل میزان چین‌وچروک‌ها، میزان افتادگی پلک، نیاز شما به جراحی پلک‌های بالا یا پلک‌های پایین، مقدار پوست و چربی‌های جمع شده در زیر پلک‌ها و… می‌شوند.

همچنین لازم به ذکر است که ممکن است برای از بین چربی‌های اضافی اطراف چشم خود نیاز به عمل‌های جراحی دیگری نیز داشته باشید. این عمل‌ها به طور معمول شامل لیفت ابرو، فیکس کردن ابروها، بوتاکس، پیوند چربی، فیکس کردن غده اشکی و … می‌شوند که می‌توانند تأثیرات قابل‌توجهی بر هزینه جراحی پلک داشته باشند.

تاثیر روش مورداستفاده بر هزینه جراحی پلک


همان گونه که در بخش‌های ابتدایی نوشتار نیز بیان شد روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای جراحی پلک وجود دارند. حال لازم است بدانید این تکنیک‌ها می‌توانند اثرات بسیار زیادی بر هزینه جراحی پلک داشته باشند. اگر بخواهیم اشاره‌ای اجمالی به این تکنیک‌ها داشته باشیم می‌توان جراحی پلک با لیزر و پلاسما جت را نام برد که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. لیزر ساختارهای لازم برای ازبین‌بردن پف‌های اطراف پلک‌ها داشته و می‌تواند برش‌هایی را در ناحیه چشم‌های شما جهت درمان ایجاد کند.

در مقابل روش جراحی پلک با پلاسما جت موجب ایجاد سوختگی سطحی در پلک‌ها می‌شود. این سوختگی‌ها اصلاً جای نگرانی ندارند؛ چرا که منجر به کشیده‌شدن پلک‌ها و ازبین‌رفتن چربی‌های اضافی آن‌ها می‌شوند. باتوجه‌به تکنیکی که برای درمان خود انتخاب می‌کنید هزینه جراحی پلک قابل‌تغییر خواهد بود.

هزینه جراحی پلک بر اساس هزینه‌های کلینیک


هزینه‌های کلینیک را می‌توان یکی دیگر عامل‌های مؤثر بر هزینه جراحی پلک دانست. این روزها باتوجه‌به تقاضاهای بسیار زیادی برای جراحی پلک وجود دارد می‌توان کلینیک‌های بسیار زیادی را یافت که در این زمینه فعالیت دارند. هزینه‌های مربوط به کلینیک موردنظر شما عمدتاً شامل هزینه‌های پزشک، ابزار و وسایل، هزینه‌های پرستاران، متخصص بیهوشی و … می‌شوند.

همچنین در حال حاضر برخی کلینیک‌ها به دلیل فراهم‌ساختن امکانات پیشرفته‌تر شما را متحمل هزینه‌های بیشتری می‌نمایند. بر این اساس اگر انتخاب شما کلینیکی باشد که کاملاً مجهز بوده و از نظر موقعیت جغرافیایی، کادر پزشکی، میزان شهرت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط ایده‌آلی قرار داشته باشید، لازم است هزینه‌های بیشتری را به عنوان هزینه جراحی پلک پرداخت کنید.

شهری که برای انجام جراحی پلک انتخاب می‌کنید نیز می‌تواند تأثیرات قابل‌توجهی بر هزینه جراحی پلک داشته باشد. انجام این جراحی در شهرهای کوچک هزینه‌های کمتری برای شما به همراه دارد و این امر موضوعی است که برای تمامی کشورهای دنیا صدق می‌نماید.

دستمزد پزشک


پزشکان با توجه سوابق، مهارت‌ها، تجارب و میزان دانشی که دارند می‌توانند شرایط متفاوتی را برای شما از نظر هزینه جراحی پلک رقم بزنند. برخی ممکن است بدون درنظرگرفتن این ویژگی‌ها و صرفاً تنها پایین هزینه‌های پزشک، اقدام به انتخاب پزشکانی نمایند که دانش و تجارب لازم را ندارند. چنین کاری اشتباه بوده و بهتر است آن را فراموش کنید.

جراحی پلک از جمله جراحی‌هایی است که نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد؛ بنابراین توصیه داریم برای درمان خود به سراغ پزشکانی بروید که در این زمینه تجارب بالایی دارند. به طور اجمالی عوارض عدم انتخاب صحیح این پزشکان شامل آسیب به اعصاب چشم‌ها، عدم قرینگی پلک‌ها، برداشتن بیش از اندازه پوست و چربی اطراف پلک، ایجاد عفونت، ایجاد اسکار و باقی ماندن جای زخم‌ها می‌شوند.

تأثیرات هزینه‌های جانبی بر هزینه جراحی پلک


شما در کنار هزینه‌هایی که به آن‌ها اشاره شد متحمل هزینه‌های جانبی نیز می‌شوید. به عنوان مثال می آزمایشاتی را نام برد که عمدتاً پیش از جراحی و برای بررسی وضعیت شما از سمت پزشک تجویز می‌شوند. این آزمایش‌ها مواردی همچون اندازه میزان تولید اشک، عملکرد تیروئید، سلامت قلب و عروق و آزمایش‌ها مرتبط با سلامت چشم‌ها را در برمی‌گیرند. هرکدام از این آزمایش‌ها می‌توانند هزینه جراحی پلک را افزایش دهند.

کلام آخر

باتوجه‌به مطالبی که بیان شد می‌توان به این نتیجه دست‌یافت هزینه جراحی پلک بر اساس عامل‌های خاصی قابل‌تغییر است. به‌صورت مختصر این عامل‌ها شامل میزان دستمزد پزشک، ویژگی‌های بیمار، میزان هزینه‌های کلینیک و تکنیک مورداستفاده برای جراحی می‌شوند. در حال حاضر باتوجه‌به محبوبیتی که جراحی پلک دارد لازم است در انتخاب کلینیک و پزشک جراح خود نهایت دقت عمل را به کار گیرید.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =