پیشگیری از سینوزیت

پیشگیری از سینوزیت :

 با انجام این اقدامات می توانید از خطر بروز سینوزیت بکاهید:

  * خطر بروز عفونتهای تنفسی را برای پیشگیری از سینوزیت  ، کاهش دهید.تماس خود را با افرادی که دچار سرماخوردگی هستند کاهش دهید.دستهای خود را متناوبا با آب و صابون بشویید، این کار به خصوص قبل از خوردن اهمیت زیادی دارد.

* حساسیت و آلرژی خود را برای پیشگیری از سینوزیت کنترل کنید.اگر دچا ر حساسیت هستید به پزشک مراجعه کنید تا علائم شما کنترل شود.

* از سیگار کشیدن و قرار گرفتن در هوای آلوده  برای پیشگیری از سینوزیت اجتناب کنید.همه ی دخانیات می توانند موجب تحریک و التهاب راههای هوایی فوقانی،بینی و ریه ها شوند.

* از مرطوب کننده های هوا و بخور مرطوب برای پیشگیری از سینوزیت  استفاده کنید.اگر هوایی که تنفس می کنید خشک باشد برای پیشگیری از التهاب سینوس ها ،هوا را مرطوب کنید.دستگاههای مرطوب کننده را مرتبا تمیز کنید و از عاری بودن آنها از گرد و غبار اطمینان حاصل کنید.

  درمانهای اولیه ی خانگی برای درمان علائم  سینوزیت:

این اقدامات می توانند به تسکین علائم سینوزیت کمک کنند:

* برای تسکین علائم سینوزیت  ، به اندازه ی کافی استراحت کنید. این عمل موجب می شود بدن شما بهتر با عفونت مبارزه کند و زودتر بهبود یابید.

* برای تسکین علائم سینوزیت ،  مایعات فراوان بنوشید. این کار ترشحات مخاطی را رقیق تر می کند و تخلیه آنها را آسانتر می کند. از مصرف نوشیدنیهای حاوی کافئین و الکل خودداری کنید چون تورم مخاط بینی و سینوس ها را تشدید می کنند.

* برای تسکین علائم سینوزیت  ، بینی خود را بخور بدهید. با یک حوله ی بزرگ سر خود را بپوشانید و بخاری که از آب داغ بلند میشود را تنفس کنید.البته باید مراقب دمای بخار آب باشید تا سوزاننده نباشد.می توانید از دوش آب گرم استفاده کنید و در هوای گرم و مرطوب آن تنفس کنید.این کار به کاهش تورم و درد و تخلیه ی ترشحات مخاطی کمک می کند.

* برای تسکین علائم سینوزیت  ، از کمپرس آب گرم بر روی صورت استفاده کنید.از حوله های گرم برای کمپرس صورت گونه ها و اطراف چشمها استفاده کنید. این عمل درد را کاهش می دهد.

* برای تسکین علائم سینوزیت  ، بینی خود را شستشو دهید.با آب جوشیده ی سرد شده همراه کمی نمک و یا با سرم شستشو، بینی خود را شستشو دهید.برای این کار می توانید از سرنگ نیز استفاده کنید. شستشوی بینی به بهبودی شما کمک می کند.

*برای تسکین علائم سینوزیت ،  هنگام خواب سر خود را بالاتر قرار دهید.این عمل به تخلیه ی سینوس ها کمک می کند و گرفتگی  بینی و احتقان بینی را کاهش می دهد.

برای مطالعه "مقابله و درمان  سینوزیت " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است