کبودی بعد از عمل بینی

هر چند جراحی بینی بسیار ایمن می باشد ولی برخی مشکلات وجود دارند که چه در این عمل و چه در هر عملی دیگری غیر قابل اجتناب هستند. کبودی و تورم بعد عمل بینی از رایج ترین مشکلات بعد از عمل بینی هستند.

در عمل بینی به دلیل آنکه پوست بینی از اسکلت بینی جدا می‌شود، به طور معمول رگ‌ها و مویرگ‌هایی پاره می‌شود که خود عامل خونریزی و کبودی پوست بیمار در ناحیه عمل بینی می‌شود. در حقیقت هر قدر وسعت جراحی در بیمار بیشتر باشد یعنی نیاز به تغییرات بیشتر و وسیع‌تری برای عمل بینی وجود داشته‌باشد این موضوع با کبودی بیشتری بعد از عمل بینی همراه می‌شود. اما اگر حین عمل جراحی بینی ، جراح بتواند سر فرصت و با طمانینه عمل بینی را دنبال و از کیسه‌ یخ استفاده کند، می‌تواند از بروز کبودی‌ بینی بعد از عمل در صورت بیمار پیشگیری کند. البته همکاری و همراهی خود بیمار نیز در این زمینه بی اثر نیست. بیمار ۲۴ ساعت بعد از عمل بینی باید هر یک ساعت یک‌بار کمپرس سرد روی بینی انجام دهد تا به این ترتیب ادامه خونریزی را محدود کرده و موجب جذب کبودی ‌بعد از عمل بینی شود.

نکته بسار مهم برای کاهش و رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی اینست که قبل از عمل زیبایی بینی حداقل ۶ ساعت چیزی نخورید(شکم خالی باشد) معمولا بعد از عمل زیبایی بینی اگر شکم پر باشد بدلیل وجود مواد بیهوشی در بدن احتمال استفراغ بالا رفته و همین فشار باعث ورم التهابی بینی بعد از جراحی،سردرد و کبودی میشود

جراحی بینی یک روش موثر، سریع و ایمن است و در صورتی که توسط جراحی متخصص و با تجربه انجام گیرد در زمان بسیار کمی می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد شود. بنابراین مانند تمامی اعمال دیگر زیبایی باید در انتخاب جراح دقت کامل را به عمل آورد.

برای آشنایی بیشتر با رفع کبودی یعد از عمل بینی روی لینک کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است