عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یا راینوپلاستی(Rhinoplasty)و چگونگی عمل زیبایی بینی :

عمل  زیبایی بینی  شایعترین عمل زیبایی در ایران می باشد. هدف از این جراحی عمل  زیبایی بینی  تغییر ظاهر بینی برای برطرف کردن قسمتهای ناهماهنگ بینی و برقراری تناسب بین بینی با قسمتهای دیگر صورت است. در این جراحی عمل  زیبایی بینی  میتوان قسمتهایی از بینی را کوچک یا قسمتی از بینی را  بزرگتر کرد و یا زوایای بینی با نواحی مجاور مانند لب بالا را تغییر داد. در برخی افراد تغییر کوچکی بینی  در شکل بینی میتواند جذابیت و زیبایی فرد را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد. این حالت در جراحی های  عمل  زیبایی بینی  ، کمتر مشاهده میشود. در این نوع عمل  زیبایی بینی ، جراح  عمل  زیبایی بینی باید به تنفس بیمار از طریق بینی توجه ویژه داشته باشد و حین جراحی  عمل  زیبایی بینی اقدامات لازم برای باز نگه داشتن راه تنفسی بینی را انجام دهد.

موارد مورد استفاده از عمل زیبایی بینی :

این جراحی  عمل  زیبایی بینی اغلب در موارد زیر انجام میشود:

* برداشتن قوز بینی  .

*  کوچک ( یا در موارد نادر بزرگ) کردن سایز بینی نسبت به دیگر قسمتهای صورت .

* کاهش پهنای بینی .

* اصلاح کجی بینی در اثر شکستگیهای قبلی بینی .
* بزرگی و پهنای نوک بینی ویا افتادگی نوک بینی.

* کوچک کردن سوراخهای بینی در مواردی که  سوراخ های  بینی بزرگ یا پهن باشند.

ضرورت جراحی عمل زیبایی بینی برای افراد :

کلا انجام جراحیهای زیبایی بستگی به نظر و سلیقه خود شما دارد. در صورتی که خودتان تمایلی به این جراحیعمل  زیبایی بینی  ندارید به اصرار دیگران عمل  زیبایی بینی  را انجام ندهید.

زمان جراحی عمل  زیبایی بینی برای افراد :

از نظر علمی وقتی رشد استخوانهای صورت شما کامل شده باشد (برای خانمها بعد از کامل شدن ۱۳ سالگی و برای آقایان بعد از ۱۴ سالگی) ، جراحی  عمل  زیبایی بینی برای شما قابل انجام است. اما بر اساس تجربه ، توصیه به شما این است که این عمل  زیبایی بینی  را بعد از سن ۱۶ سالگی انجام دهید.

نکات مهم درمورد تصمیم گیری در عمل  زیبایی بینی :

بهتر است ابتدا عکسهای بینی از نماهای مختلف بررسی شود زیرا بعضی از ناهماهنگی ها و قوز بینی فقط در یک نما خود را نشان میدهد. توجه به دیگر قسمتهای صورت و مقایسه بینی مخصوصا با چانه و گونه ها بسیار مهم است . کوچک بودن هر کدام از این موارد می تواند باعث بزرگتر جلوه کردن بینی شود.
قبل از جراحی  عمل  زیبایی بینی  تصوری از بینی بعد ازعمل  زیبایی بینی خود داشته باشید این کار میتواند به تصمیم گیری شما در عمل  زیبایی بینی کمک کند. برای اطلاع دقیق از هزینه عمل زیبایی بینی و هزینه برداشتن قوز بینی نیز می‌توانید با پزشک مشورت نمایید.

با مطالعه مطلبی که در قسمت "چگونه بینی خود را از نظر زیبایی بررسی کنیم" که در همین سایت آورده شده، شما می توانید آنالیز ساده ای از بینی خود داشته باشید و بدانید چه قسمتی از بینی شما تغییر کند بهتر خواهد بود.
از پزشک خود بخواهید به کمک نرم افزار تصویری از بینی بعد از عمل به شما نشان دهد، هر چند این تصویر تضمینی برای شکل بینی بعد از عمل  زیبایی بینی  شما نیست ولی تا حدودی شباهت دارد. در مواردی که این نرم افزار در دسترس نیست میتوان از عکس های قبل و بعد از عمل  زیبایی بینی  بیماران مشابه استفاده کرد.

برای مطالعه مقاله " مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی  " کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است