۳ نکته در مورد عمل بینی

تنفس از راه بینی

عمل زیبایی بینی (پلاستیک بینی یا رینوپلاستی) عبارت است از عمل بینی به منظور تغییر شکل ظاهری بینی و اصلاح وضعیت تنفسی بیمار. در بیمارانی که دچار انحراف سپتوم (تیغه میانی بینی) از خط وسط میباشند، جراح بینی با عمل انحراف بینی مجاری تنفسی بینی را باز نموده تا پس از عمل بینی ، زیبایی بینی بیمار دچار عارضه تنفسی- از عوارض جراحی بینی- نگردد. برخی اوقات بزرگی شاخک های بینی موجب اختلال تنفسی است و جراح حاذق با اصلاح این یافته در زمان جراحی پلاستیک، تنفسی ایده ال را برای بیمار خود به ارمغان می آورد. توجه به این نکات است که امروز بسیاری از متقاضیان عمل بینی متخصصین گوش و حلق و بینی را جهت این عمل بینی می گزینند.

اهمیت طراحی کامپیوتری

امروز بسیاری از جراحان بینی در ضمن مشاوره قبل از عمل بینی ، با طراحی کامپیوتری و ویرایش عکس های قبل از عمل بینی ، نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی را شبیه سازی مینمایند. این امر موجب فهم متقابل بیمار و جراح می گردد. در زمان طراحی کامپیوتری، بیماران از ایده ها و نقطه نظرات جراح خود مطلع می گردند و جراح با تجربه نیز از تفکرات و ایده آل های بیمار آگاه می گردد. در نهایت اگر تفاهم حاصله منجر به عمل بینی گردد بیمار پس از جراحی بینی شاد و خوشحال و راضی خواهد بود.

خلق چهره ای جذاب

در عمل بینی نباید از جراح خواسته های نامعقول داشت. همواره به یاد داشته باشیم که هدف از جراحی پلاستیک بینی برقراری تناسب بین بینی و سایر اجزا صورت نظیر چشم ها، چانه و گونه ها به منظور خلق چهره ای زیبا و جذاب است. جراح زیبایی بینی با درنظرگرفتن شکل مناسب بینی برای هر صورت خاص و با برداشتن قسمتهای اضافی و حالت دادن به قسمتهای باقیمانده سعی در آفرینش یک اثر هنری دارد. با هدف برقراری این تناسب است که جراح بینی به برخی بیماران توصیه به انجام اعمال جراحی گونه و چانه و … همزمان با عمل بینی می کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است