جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چیست؟

روش دقیقی که جراح زیبایی در طی لیفت صورت استفاده می­ کند وابسته به فاکتورهای مختلفی نظیر آناتومی بیمار و نیازهای فردی، محدوده و میزان لیفت صورت (مینی یا استاندارد) و انجام همزمان سایر روش­ ها می ­باشد. لیفت صورت معمولاً تحت بیهوشی عمومی صورت می ­گیرد، علاوه بر این، بی ­حسی موضعی با آرام بخشی می­ تواند در روش ­های کمتر تهاجمی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

پس از انجام برش ­های اولیه، پوست از بافت هم بند و عضلات زیرین جدا می­ شود. در این حالت، امکان تغییر موقعیت بافت­ های عمقی و برطرف کردن غبغب توسط جراح زیبایی فراهم شده و چارچوب قوی ­تری را برای پوست فراهم می ­کند. در ادامه پوست اضافی حذف شده و پوست باقی­مانده به آرامی بر روی بافت جوان شده صورت کشیده می ­شود که منجر به صاف­ تر شدن و جوان ­تر شدن صورت بدون محکم­ تر شدن بیش از حد پوست می­ شود.

جراحی لیفت صورت

شما نمی­ خواهید که زیبایی دوران جوانی خود را در اثر بالا رفتن سن خود از دست بدهید. با کمک یک جراح زیبایی مختصص و با تجربه می­ توانید با اثرات گذشت زمان و جاذبه مقابله کنید و ظاهر طبیعی و پر جنب و جوش خود را که از سالیان پیش به خاطر داشتید را بازیابی کنید و یا اثرات اولیه پیری را پیش از بروز از بین ببرید. در ادامه بیشتر در رابطه با لیفتینگ بدانید.

جراحی لیفت صورت منجر به کشیدن و سفت کردن بافت چروکیده شده صورت به منظور دست یابی به ظاهر طبیعی و جوان می ­شود. در اغلب موارد از لیفت صورت به عنوان “برگشت به عقب ساعت” یاد می­ شود که به بیمار کمک می­ کند که جوان­تر به نظر بیاید. با از بین بردن پوست ­های اضافی و چروکیده، صاف کردن رشته ­های عمقی و لیفت و محکم کردن بافت­ های عمقی، جراحی لیفت صورت نه تنها به جوان­ تر دیده شدن فرد بلکه زیباتر شدن وی نیز کمک می­ کند.

لیفت صورت

چرا باید لیفت صورت را انجام داد؟

با بالا رفتن سن، خاصیت ارتجاعی صورت به تدریج از بین می ­رود و بافت صورت حجم خود را از دست می ­دهد. در نتیجه، این اثرات در ناحیه غبغب در قسمت پایین صورت منجر به چین و چروک­ های عمقی و شل شدن پوست در ناحیه گردن می­ شود.

در حالی که این اثرات بخشی از فرایند پیرشدن می ­باشد، در افرادی که نسبت به این اثرات احساس ناراحتی دارند، لیفت صورت به عنوان یک راه حل مناسب ارائه می­ شود. در صورتی که هر یک از موارد زیر را داشته باشید، لیفت صورت می ­تواند به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود:

مقالات مرتبط

– در اثر ظاهر صورت و گردن خود و چروکیده شدن پوست احساس خجالت و ناراحتی دارید

– شما از لباس­های یقه­دار یا دستمال گردن نه به دلخواه خود بلکه برای پوشاندن علایم پیری در گردن خود استفاده می ­کنید.

– زمانی که خود را نگاه می­ کنید، احساس می­ کنید که بسیار پیر­تر از سن خود هستید.

– احساس می ­کنید که ظاهر شما اثرات منفی بر روی کار و نیز ارتباطات فردی شما می ­گذارد.

به دنبال لیفت صورت، افراد معمولاً افزایش اعتمادبه نفس را تجربه می ­کنند، چرا که ظاهر آنها سالم­ تر و پر انرژی­ تر دیده می­ شود.

آیا لیفت صورت منجر به بهبود وضعیت پلک­ ها نیز می ­شود؟

در برخی موارد واژه “لیفت صورت” برای هر نوع جراحی جوان ­سازی صورت مورد استفاده قرار می ­گیرد و به همین دلیل اغلب مردم تصور می ­کنند که جراحی صورت شامل جراحی بر روی تمامی صورت شامل چشم، ابرو، گونه و چانه می ­باشد. این مورد قابل درک است که چشم و پیشانی شما بخشی از صورت شما می ­باشد. با این حال، لیفت صورت تنها دو سوم پایین صورت ناحیه گونه ­ها و غبغب را هدف قرار می ­دهد.

چرا این چنین است؟

این مورد به صورت گسترده­ای به دلیل تفاوت در آناتومی می ­باشد، پوست، عضلات و سایر بافت ­های در کنار ابرو و پلک ­ها بسیار متمایز می ­باشند و جراحی زیبایی در این نواحی با روش ­های مورد استفاده برای سایر نواحی در طی لیفت صورت کاملاً متفاوت می­ باشد.

برای بیمار این امکان وجود دارد که همزمان با لیفت صورت، لیفت پلک، خط ابرو و یا گردن را نیز انجام دهد، اما در این موارد، جراح زیبایی در واقع دو روش متفاوت را در یک جراحی انجام می ­دهد. به همین ترتیب، بیمارانی که هدف آنها علایم پیری در اطراف چشم و گردن می­ باشد، می­تواند با انجام لیفت پلک یا گردن به هدف خود برسند و نیازی به لیفت صورت ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.