لاغر کردن صورت با تزریق و جراحی

تجمع چربی اضافه در برخی نقاط بدن مانند اطراف گردن، زیر چانه و گونه‌ها همواره به عنوان یکی از مشکلات زیبایی مطرح بوده است. بسیاری از مردم بر این باورند که وجود چربی‌های اضافه در صورت باعث می‌شود آن‌ها چاق، مسن، غیر جذاب نظر برسند. در بیشتر مواقع افرادی که وزن از دست می‌دهند با چربی‌های اضافه در این نواحی مواجه می‌شوند. در سایر افراد این چربی‌های اضافه با بالا رفتن سن به وجود آمده و باعث مسن، خسته و فرسوده به نظر رسیدن آن‌ها می‌شود. فرآیند لاغر کردن و از بین بردن چاقی صورت با روش‌های مختلف، روشی ساده و مؤثر جهت حل این مشکل است. این روش درمانی به ما کمک می‌کند تا چربی‌های اضافه‌ای را که باعث فک آویزان، پف زیر چشم، سنگین و پفی بودن بالای چشم، غبغب و چربی اضافه در صورت است را از بین ببریم.

لاغر کردن صورت با از بین بردن چربی‌های دهانی و تزریق بوتاکس باعث ایجاد صورتی لاغرتر با گونه‌هایی زیباتر می‌شود. متخصصین زیبایی بهترین و سریع‌ترین روش را که دارای نتایجی استثنایی و کوتاه‌ترین دوره بهبودی و با نتایجی موثر را به شما پیشنهاد می‌دهند. هنگامی‌که رژیم غذایی و تمرینات ورزشی برای از بین بردن چربی‌های اضافه نقاط مختلف بدن کافی نیستند، استفاده از این درمان‌ها، روشی مناسب جهت رسیدن به هدف خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این روش‌های درمانی یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۲۲۷۹۳۰۲۵ و ۴۴۷۶۳۱۱۰ تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان


هر شخصی که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار بوده و دارای چربی اضافه در صورت است که نسبت به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مقاوم است می‌تواند داوطلب مناسبی جهت انجام جراحی لاغر کردن صورت با تزریق باشد. متقاضی مناسب این درمان بهتر است بین ۱۶ تا ۷۵ سال سن داشته باشد. لازم به ذکر است لاغر کردن صورت به منظور کم کردن وزن بیمار طراحی نشده است بلکه این درمان باعث تراشیده کردن و خوش‌فرم کردن نقاطی از صورت می‌شود که نسبت به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی مقاوم است. این درمان یک روش درمانی سرپایی است که در آن از بی‌حسی استفاده شده و عملی ایمن و بی‌خطر است.

مشاوره


در طول جلسات مشاوره، پزشک بررسی‌های کاملی را بر روی صورت شما انجام می‌دهد. این بررسی‌ها شامل بررسی میزان دوره زمانی قرارگیری در معرض نور خورشید، بررسی وجود چروک‌ها در صورت و میزان افتادگی چربی‌ها و ماهیچه‌های صورت است. عامل مهم در این روش، میزان الاستیسیته (کشسانی) پوست صورت است. با وجودی که این روش، روشی جهت از بین بردن چربی‌های صورت است، لازم است یک لایه نازک و یکنواخت از چربی جهت پوشش نرم ساختار صورت وجود داشته باشد. در جلسات مشاوره، یک روش و طرح جامع و اختصاصی با توجه به شرایط شما، برنامه ریزی شده است و با جزئیات برای شما تشریح می‌گردد.

روش انجام لاغر کردن صورت


بوتاکس

 

مقالات مرتبط
لاغر کردن صورت با تزریق و جراحی
لاغر کردن صورت با تزریق و جراحی

 

تزریق بوتاکس در عضلات مخصوص جویدن (عضله ماستر) باعث می‌شود آن‌ها کوچک‌تر شده و قسمت پایینی صورت لاغرتر نشان داده شود. این روش برای کوچک‌تر نشان دادن صورت‌های گرد یا چاق نیست. فقط برای کسانی است که عضله‌های ماستر بزرگی دارند که فرم و ظاهر صورتشان را تحت تأثیر قرار داده است.

فرایند

بوتاکس به طور تازه و در روز تزریق تهیه می‌شود. هنگامی‌که آماده می‌شود، لازم است در عرض ۱۲ ساعت استفاده شود زیرا با گذشت زمان توانایی و قدرت آن از بین می‌رود. با استفاده از یک سوزن بسیار کوچک، پزشک مقادیر بسیار کمی از بوتاکس را در ماهیچه‌های مورد نظر تزریق می‌کند. این کار باعث بی‌حس شدن آن‌ها می‌شود. معمولاً این کار در ماهیچه‌های کوچک اطراف گونه و قسمت پایینی صورت انجام می‌شود. بسته به ناحیه تحت درمان، ۵ تا ۱۵ و یا بیشتر خراش سوزن مورد نیاز است. ناراحتی و درد ناشی از این روش درمانی بسیار کم بوده و فقط برای چند ثانیه ادامه می‌یابد. ازکارافتادگی و فلج عضلانی ناشی از تزریق بوتاکس موقتی بوده و لازم است تزریق بوتاکس پس از سه تا ده ماه مجدداً تکرار شود.

بهبودی

برخی عوارض جانبی کوچک مانند افتادگی موقت پلک چشم، حالت تهوع، دردهای ضعیف، تورم و قرمزی ممکن است پس از انجام روش درمانی فوق ظاهر شود. گاهی ممکن است در حین تزریق بوتاکس، سوزن وارد شده در بدن سبب پاره شدن رگ‌های کوچک خونی شده و در نتیجه نواحی سیاه یا آبی رنگ در بدن ظاهر شود. این نواحی معمولاً بین ۵ تا ۱۰ روز وجود دارند. برای مخفی کردن آن‌ها می‌توانید از ترفندهای آرایشی استفاده نمایید.

داوطلبان انجام لاغر کردن صورت ابتدا به طور دقیق توسط پزشک مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند و پزشک از خواسته‌ها و انتظارات بیمار آگاه می‌شود. پس از بررسی دقیق، پزشک یک روش مخصوص و مناسب جهت بیمار در نظر می‌گیرد بطوریکه درد و کبودی نداشته باشد. به ‌این ‌ترتیب بیمار بلافاصله پس از درمان می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد و نیازی به غیبت و یا مرخصی نیست. پس از درمان، انتظار می‌رود ماهیچه‌های گونه‌ها و خط فک یک الی دو هفته شل باشند. این مسئله پس از ۴ تا ۶ هفته بهبودی می‌یابد. برخی از بیماران نیاز به تجدید درمان پس از ۲ تا ۴ ماه خواهند داشت.

تخلیه چربی‌های دهانی

lagharsoorat2

هر کسی که در قسمت پایین گونه چربی اضافه داشته باشد می‌تواند داوطلب درمان تخلیه چربی‌های دهانی باشد. پزشکان معمولاً روند برداشتن چربی‌های دهانی را به عنوان یک درمان سرپایی در مطب‌های جراحی شخصی خود انجام می‌دهند. این روش درمانی بسیار سریع بوده و بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد. بی‌حسی موضعی با تسکین IV به طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد البته در برخی موارد نیاز به بی‌هوشی کامل است. پزشک این عمل را با ایجاد یک شکاف ۲ تا ۴ سانتی‌متری در داخل دهان بیمار بین گونه و لثه شروع می‌کند. سپس پزشک از طریق این شکاف با دقت سلول‌های چربی دهانی را از بدن بیمار خارج، گونه‌ها را طراحی کرده و به آن فرمی می‌دهد که با سایر اجزا صورت در تناسب باشد. در نهایت شکاف ایجاد شده توسط بخیه بسته می‌شود.

بهبودی

بعد از هر عمل جراحی قدری درد وجود دارد. در تخلیه چربی‌های اضافه دهانی مقدار درد زیاد است و معمولاً با مسکن‌های تجویزی پزشک تسکین پیدا می‌کند. بعد از عمل می‌بایست حداقل به مدت یک هفته استراحت کنید و تا چند هفته پس از آن از فعالیت‌های شدید خودداری نماید. هنگامی‌که تخلیه چربی‌های دهانی را انجام می‌دهید تا مدتی درد و ناراحتی و همچنین اشکال در تنفس را تجربه خواهید کرد. پیشنهاد می‌شود در طول مدت بهبودی از رژیم غذایی نرم و مایعات استفاده نمایید. این رژیم غذایی کمک می‌کند تا در زمان بهبودی، کلیه مواد غذایی مورد نیاز بدن را دریافت کنید. بعد از یک هفته یا گذراندن دوره بهبودی می‌توانید به محل کار خود بازگردید. البته در این زمان باید به توصیه‌های بعد از عمل پزشک توجه کنید تا به عواقب و اثرات مخرب بعد از عمل دچار نشوید. یکی از بزرگ‌ترین خطراتی که در عمل تخلیه چربی‌های دهانی ممکن است با آن مواجه شوید تأثیر مضر داروی بی‌هوشی است. مورد دیگر، بی‌حسی است که گاهی بعد از این عمل رخ می‌دهد. این بی‌حسی در طول خط شکاف، گونه‌ها و فک است. پزشک را از این موارد آگاه کنید تا بتوانید یک دوره بهبودی خوب و بدون خطر را طی نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.