عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن چشم

عمل جراحی زیبایی برای درشت کردن (بزرگ کردن) چشم

افرادی که دارای چین برجسته‌ی چشم هستند اغلب از این که چشم‌هایشان‌ها پنهان شده‌اند، شکایت دارند؛ در این حالت به نظر می‌رسد که چشمان این افراد بیش از حد به طور گسترده‌ای فاصله دارند، بیش از حد ریز هستند یا این که چشم‌ها لوچ به نظر می‌رسند. هنگامی که چین بسیار گسترش یافته است، اپیکانتوپلاستی یا عمل درشت کردن چشم می‌تواند برای افزایش باز شدن پلک در حالت افقی استفاده شود که منجر به ایجاد چشمانی درشت‌تر و ظاهری زیباتر می‌گردد. افزایش (کشیدن) گوشه‌ی داخلی و گوشه‌ی بیرونی چشم معمولاً نتایج قابل پیش بینی و رضایت بخشی را به دست می‌آورد.

اگر طول چشم شما کوتاه باشد و به همین دلیل ظاهر شما اخم‌آلود به نظر رسد، متخصص جراحی زیبایی در طول مشاوره، وضعیت شما را ارزیابی می‌کند و ممکن است عمل جراحی زیبایی درشت کردن چشم یا اپیکانتوپلاستی را توصیه کند. با این درمان، می‌توانید چشم‌های درشت و واضحی داشته باشید. اگر متخصص جراحی تشخیص دهد که این عمل برای شما مناسب نیست، می‌توانید به جای آن، برای داشتن چشم‌های بزرگ‌تر، اپیکانتوپلاستی جانبی را انجام دهید. اپیکانتوپلاستی جانبی گوشه‌ی بیرونی چشم شما را بزرگ‌تر می‌کند، به طوری که طول کلی چشم شما افزایش می‌یابد. اگر شما نیز تمایل به انجام این جراحی زیبایی دارید می‌توانید برای دریافت مشاوره و آشنایی با این روش درمانی یا رزرو نوبت با شماره‌های ۲۲۷۹۳۰۲۵ و ۴۴۷۶۳۱۱۰ تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی درشت کردن چشم

شکل و ظاهر گوشه‌های داخلی و خارجی چشم شما می‌توانند به ترتیب با انجام عمل‌های اپیکانتوپلاستی مدیال و اپیکانتوپلاستی جانبی تغییر کنند. کانتوپلاستی جانبی نیاز به ایجاد یک برش از طریق پوست و تاندونی دارد که با حرکت خود پلک‌های پایینی را پشتیبانی می‌کند. عمل جراحی بزرگ کردن چشم چین را از بین می‌برد که گوشه‌ی میانی چشم را می‌پوشاند.

همه‌ی بیماران متقاضیان عمل جراحی درشت کردن چشم نیستند و مشاوره با متخصص جراح کمک می‌کند تا مشخص شود کدام یک از روش‌های جراحی برای بهبود ظاهر چشم ایمن‌تر است.

مزایا

عمل جراحی زیبایی چشم فاصله بین چشم‌هارا کاهش می‌دهد به طوری که چشم‌ها به نظر می‌آیند نزدیک‌تر شده‌اند (نسبت بین طول چشم‌ها و فاصله‌ی بین دو چشم به ۱:۱ نزدیک‌تر می‌شود که نسبتی منایب است.)
نیمه میانی چشم‌ها با انجام عمل جراحی درشت کردن چشم بزرگ‌تر و مشخص‌تر می‌گردد و این موضوع باعث می‌شود که چشم‌ها بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسند.
عمل جراحی درشت کردن چشم نیمه‌ی میانی چین پلک را نمایان‌تر می‌سازد و بنابراین چین‌ها نرم‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسند با انجام عمل جراحی زیبایی چشم، گوشه‌ میانی بیشتر به سمت وسط و بالا جا به جا می‌شود به طوری که چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند.

متقاضیان

در صورت بروز موارد زیر، شخص متقاضی مناسبی برای انجام عمل جراحی محسوب می‌شود:

eyeoo1
 

eyeoo2

  • اگر عرض چشم‌هاکمی فاصله داشته باشد و فاصله بین چشم‌ها بسیار دور از یکدیگر باشد به گونه‌ای که باعث خشن‌تر شدن حالت صورت گردد.
  • اگر چین و چروک‌ها به پلک‌های پایین گسترش یافته است.
  • اگر چشم‌هاافتاده به نظر می‌رسند.
  • اگر قسمت داخلی و بیرونی چشم بلند یا باریک باشد به گونه‌ای که باعث خشن‌تر شدن حالت صورت گردد.
    تمایل به داشتن چین از داخل به خارج یا پلک دو لایه‌ای با چین بیرونی

آماده‌سازی

مقالات مرتبط

قبل از انجام عمل جراحی زیبایی و درشت کردن چشم، باید مشاوره‌ای با متخصص جراحی داشته باشید که این عمل را انجام می‌دهد. این جلسه فرصتی برای ارزیابی جراح است و همچنین برای تعیین این که آیا شما یک متقاضی مناسب برای اپیکانتوپلاستی محسوب می‌شوید یا خیر. شما باید در مورد سوابق کامل بیماری خود صحبت کنید تا متخصص جراح مطمئن شود که شما به اندازه‌ی کافی سالم هستید تا بتوانید تحت عمل جراحی قرار بگیرید و این که شرایط یا علائم بیماری‌ پیش از آن وجود نداشته باشد که توسط عمل جراحی تشدید و بدتر گردد. جراح به طور کامل با شما در خصوص روش جراحی صحبت خواهد کرد و با شما در خصوص اهداف و انتظارات شما از عمل جراحی بزرگ کردن چشم گفتگو خواهد کرد. اگر سیگارمی‌کشید، باید حداقل بیش از شش هفته قبل از عمل جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار کشیدن موجب کاهش جریان گردش خون به مناطق خاصی می‌گردد و همچنین می‌تواند در رگ‌های خونی شما تغییراتی ایجاد کند. همچنین مصرف بعضی از داروها می‌توانند مشکلاتی ایجاد کنند، بنابراین اگر شما از داروهای ضد انعقاد استفاده می‌کنید، باید از مصرف آن‌ها جلوگیری کنید.

انواع روش‌ها

کانتوپلاستی جانبی

eyeoo3

عرض چشم‌ها از طریق برش زاویه گوشه خارجی در قسمت بیرونی چشم‌ها افزایش می‌یابد و معمولاً برش ایجاد شده در اپیکانتوپلاستی جانبی ۲ تا ۳ میلی متر است. این اعداد ممکن است در مقایسه با طول چشم کوچک باشد اما برای بزرگ‌تر کردن چشمان شما کافی هستند. در صورت وجود چشم‌های تنگ و ریز یا چشم‌های افتاده، اپیکانتوپلاستی جانبی مزایایی مانند تغییر ملایم زوایای خارجی چشم‌ها را از طریق برش‌های جانبی دارد. روش جراحی اپیکانتوپلاستی جانبی شامل برش در امتداد غشای مخاطی است و جای زخم‌ها حتی پس از برداشتن بخیه‌ها قابل مشاهده نیستند. برش جانبی به طور معمول با عمل درشت کردن چشم انجام می‌شود و زمانی که همزمان با عمل جراحی پلک دو کره‌ای انجام می‌شود، بسیارموثر است و نتایج خوبی به دنبال دارد.

اپیکانتوپلاستی (از بین بردن چین گوشه داخلی چشم‌ها)

eyeoo4

اگر فاصله بین چشم تا چشم برابر طول چشم‌ها باشد، چشم‌ها بسیار زیبا و متعادل به نظر می‌رسند. اگر از وجود فاصله‌ی زیاد بین دو چشم خود خوشحال نیستید، عمل جراحی اپیکانتوپلاستی (از بین بردن چین گوشه داخلی چشم‌ها) معمولاً قابل انجام است. این مشکل زمانی به وجود می‌آید که پوست در بیشتر قسمت‌هایی از پلک‌ها روی زاویه گوشه داخلی دچار چین خوردگی شده است. هنگامی که این مشکل بیش از حد گسترش یابد، می‌تواند موجب شود تا فاصله بین چشم‌ها بیش از حد زیاد و نامتعادل به نظر برسند.

در این روش جراحی، چین‌های قسمت‌هایی از پلک‌ها روی زاویه گوشه داخلی برداشته می‌شود تا زاویه گوشه داخلی بیشتر به سمت مرکز صورت متمایل شود و با افزایش عرض چشم ها موجب درشت‌تر شدن چشم و متعادل به نظر رسیدن آن می‌شود. این نوع عمل جراحی بزرگ کردن چشم را معمولاً “از بین بردن چین گوشه داخلی” می‌نامند.

بهبود

eyeoo5

پس از انجام عمل جراحی درشت کردن چشم، چشمان شما کمی متورم و کبود می‌شود اما این علائم موقت هستند و ظرف چند روز از بین می‌روند. اگر بخیه‌هایی داشته باشید که باید کشیده شوند، این عمل دو تا هفت روز بعد از جراحی زیبایی چشم انجام می‌شود. پس از انجام عمل جراحی شما باید بتوانید به وضوح ببینید و همچنین دو روز پس از انجام عمل می‌توانید فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر گیرید. از آن جا که عمل جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود، زمان بهبود بسیار کمی پس از بیهوشی مورد نیازاست، بنابراین شما می‌توانید دو ساعت پس از عمل جراحی خود به خانه باز گردید و نیازی به بستری شدن شما در طول شب نیست.

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل جراحی را که متخصص جراح به شما توصیه کرده است، انجام می‌دهید. پس از عمل جراحی استراحت کنید و سر خود را تا آنجا که ممکن است بالا نگه دارید. قطره‌های چشم مخصوص از بین بردن خشکی چشم را به طور مرتب استفاده کنید و از انجام دادن فعالیت‌های خاصی نظیر خم شدن یا هر چیز دیگری مانند خواندن یا تماشای تلویزیون که موجب خشکی چشم می‌گردند، پرهیز نمایید. از انجام فعالیت‌های ورزشی تماسی تا زمانی که چشمان شما به طور کامل بهبود نیافته‌اند، خودداری نمایید. برای کاهش تورم می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

عوارض

هر گونه عوارض در دوره‌ی بهبود به تدریج از بین می‌رود. مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی معمولاً کوتاه است و شما در مدت زمانی بسیار کوتاه می‌توانید، فعالیت‌های روزانه‌ی خود را از سر بگیرید. به عنوان مثال، اگر چشمان شما دچار عفونت شده باشد، فرآیند بهبودی انجام می‌شود، زیرا چشم‌های شما درد می‌کنند و شما باید از داروهای آنتی‌بیوتیک برای درمان عفونت استفاده کنید. همچنین اگر عوارضی مانند لخته شدن خون در پشت چشم خود داشته باشید یا عمل جراحی طبق برنامه پیش نرود، برای جبران مشکل باید جراحی مجدد انجام دهید که در این صورت بدین معنی است که شما فرایند بهبودی طولانی‌تری خواهید داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.