سه مزیت مهم جراحی بینی

سه مزیت مهم جراحی بینی

رینوپلاستی، که تحت عنوان جراحی بینی یا عمل بینی نیز شناخته می­ شود، یک روش جراحی برای تغییر شکل و اندازه بینی، هم تراز کردن آن با لب بالا و در حالت کلی یک روش پزشکی برای تغییر جنبه­ های مختلف بینی شما می ­باشد.

بسیاری از ما این باور غلط را داریم که تنها افراد مشهور اقدام به جراحی زیبایی می­ کنند و به همین دلیل تنها آنها زیبا دیده می­ شوند. ولی برعکس این باور، جراحی بینی بیشتر از ارائه یک بینی زیبا می­ باشد، این روش به شما مزیت­ های سلامت را فراهم می­ کند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می­ کنیم.

جراحی بینی

۱- پاکسازی مسیر بینی

اگر از سینوزیت رنج می ­برید حتماً از میزان درد و تحریک آن نیز اطلاع دارید.

این وضعیت در افراد با مسیر بینی مسدود شدیدتر نیز می­ باشد. مسیرهای بینی با شکل غیرطبیعی در خطر تشکیل مواد عفونی و عفونت قرار دارند. جراحی بینی می­ تواند منجر به تغییر شکل منافذ بینی و در نتیجه پاکسازی آن شود و از بروز عفونت جلوگیری کند.

مقالات مرتبط

۲- چرخه خواب بهتر

بسیاری از افراد از مشکلات تنفس رنج می ­برند که منجر به اختلالات خواب نیز می­ شوند.

این وضعیت منجر به قطع تنفس برای چند ثانیه و یا منجر به تنفس کم عمق در زمان خواب می­ شود. این وضعیت معمولاً در اثر دیواره عرضی منحرف شده ایجاد می­ شود و به عنوان یک مشکل جدی به حساب می ­آید چرا که منجر به اختلال خواب و بیدار شدن ­های متعدد در شب می­شود.

جراحی بینی اصلاحی می­ تواند منجر به تثبیت دیواره عرضی منحرف شده و در نهایت منجر به بهبود الگوی تنفس و خواب شود.

۳- قطع خروپف

خروپف به عنوان یک مشکل خجالت آور به حساب می ­آید بخصوص اگر در اتاق مشترک باشید. در برخی موارد خورپف با صدای بلند منجر به بیدار شدن ناگهانی از خواب و در نتیجه اختلال خواب می­ شود. جراحی بینی می ­تواند منجر به کاهش خروپف از طریق بهبود جریان هوا در منافذ بینی و نیز تثبیت دیواره خم شده شود.

در صورتی که از آپنه خواب، سینوزیت یا خورپف رنج می­ برید، برای رهایی از این مشکلات می­ توانید به یک کلینیک جراحی بینی مراجعه کنید. کلینیک­ های جراحی زیبایی و پلاستیک یک مرکز زیبایی شناخته شده  می­ باشد که می­ توانید از یک جراحی بینی ایمن و موفقیت آمیز اطمینان داشته باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.