روش‌های درمان و رفع چاقی صورت (لاغر کردن صورت)

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که گونه‌های پف کرده یا گرد شما خطوط استخوان‌های گونه‌ای زیبای شما را می‌پوشانند؟ هنگامی که کودک هستید، گونه‌های گرد و چاق جذاب به نظر می‌رسند، اما در بزرگسالی، وجود گونه‌های چاق اغلب می‌توانند موجب پایین آمدن سطح اعتماد به نفس شوند. در بزرگسالان، گونه‌ی چاق می‌تواند ظاهری گردتر به چهره‌ی شما دهد و شمارا چاق‌تر از آن چه هستید نشان دهد.
اکثر افراد این چربی در ناحیه گونه را زمانی که از دوران نوجوانی به بزرگسالی می‌رسند، از دست می‌دهند. با این حال، به علت استعداد ژنتیکی، در بعضی افراد هرگز چاقی صورت از بین نخواهد رفت. خوشبختانه، پزشک می‌تواند روش‌های مختلفی را برای رفع چاقی صورت انجام دهد و به شما کمک کند که ظاهر صورت شما بهبود یابد.

اگر از فرم چهره‌ی خود ناراضی هستید و چنان چه طرز قرار گیری پهنای گونه‌ها در صورت شما را ناراحت می‌کند، استفاده از روش‌های رفع چاقی صورت می‌توانند احساس شما را در این خصوص تغییر دهند. روش‌های رفع چاقی صورت کمک می‌کنند تا یک ظاهر لاغرتر ایجاد گردد. متخصص زیبایی در طول مشاوره بهترین گزینه برای رفع مشکل چاقی صورت را به شما توصیه کرده و اگر شما مایل به داشتن صورتی لاغر با پهنای کمتر هستید، تخلیه چربی دهانی یا تزریق بوتاکس می‌تواند پاسخی به این درخواست شما باشد.
روش‌های رفع چاقی صورت می‌توانند چهره‌ی شما را شکل دهند و ظاهر صورت راجوان‌تر کنند. این روش‌ها می‌توانند به میزان قابل توجهی چربی را درگونه‌های تحتانی کاهش دهند، ظاهر کلی شما را زیباتر کرده و سطح اعتماد به نفس شما را افزایش دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره روش‌های درمان و رفع چاقی صورت یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۲۲۷۹۳۰۲۵ و ۴۴۷۶۳۱۱۰  تماس بگیرید.

مزایای رفع چاقی صورت


contours1

  • ایمن و مؤثر
  • بهبود ظاهر صورت
  • روش‌هایرفع چاقی صورت  تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شوند.
  • ایجاد صورتی با ظاهر لاغرتر
  • روش‌های رفع چاقی صورت، روش‌هایی با حداقل تهاجم هستند.
  • زخم‌های غیر قابل مشاهده
  • کمترین آسیب رابه صورت می‌رساند.
  • نتایج دائمی هستند.

متقاضیان رفع چاقی صورت


اکثر افرادی که می‌خواهند کانتور و فرم صورت خود را بهبود ببخشند، متقاضیان خوبی برای رفع چاقی صورت هستند. رفع  چاقی و چربی، صورت را به طور قابل پیش‌بینی لاغرتر می‌کند و به پزشک اجازه می‌دهد نتایجی زیبا و طبیعی را به دست آورد.

به طور کلی، رفع چاقی صورت یک گزینه‌ی عالی برای دستیابی به اهداف زیبایی زیر است:

  • از بین بردن گونه‌های چاق یا صورت‌های گرد و چاق
  • ایجاداستخوان‌های برجسته در گونه‌ها

همانند دیگر روش‌های عمل زیبایی که انجام می‌گیرند، شما باید از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج حاصل از انجام عمل رفع چاقی صورت داشته باشید.

روش‌های مختلف رفع چاقی صورت


تزریق بوتاکس

contours2

مقالات مرتبط

تزریق بوتاکس یک درمان غیر جراحی برای کاهش چاقی صورت و عرض خط فک و در نتیجه ایجاد یک ظاهر مطلوب‌تر و متقارن‌تر است. مهم‌تر از همه، بوتاکس نتایج ماندگاری را بدون آسیب رساندن به قدرت استخوان فک ایجاد می‌کند.
هنگامی که بوتاکس با روشی مناسب تزریق می‌شود، عضلات جونده یا جوشی (عضلاتی که برای جویدن غذا به کار می‌روند) را تضعیف می‌کند. در واقع، این عمل موجب ایجاد یک صورت صاف‌تر و لاغرتر می‌گردد.
آیا می‌خواهید چهره‌ای لاغرتر یا گونه‌های زیباتری به‌دست آورید؟ تزریق بوتاکس به شما کمک کند تا ظاهری زیبا و مطلوب داشته باشید.
پزشک می‌‌تواند برای متقاضی مناسب، با تزریق بوتاکس به رفع چاقی صورت کمک کند و زیبایی منحصر به فرد را در هر شخص نمایان سازد و هماهنگی را در چهره او ایجاد کند. اگر صورت چاقی دارید یا اگر مایل هستید که یک چهره‌ی لاغرتر داشته باشید، می‌توانید به این روش که به شما بهترین نتیجه را می‌دهد، اعتماد کنید.

روش تزریق بوتاکس

contours3

بوتاکس به عنوان یک درمان غیر جراحی برای لاغر کردن صورت استفاده می‌شود. بوتاکس در هر طرف صورت و در نقاط خاص، به عضله جونده تزریق می‌شود. به طور معمول، این روش شامل ۱ تا ۳ تزریق در هر طرف است و یک روش بسیار کوتاه (کمتر از ۵ دقیقه) محسوب می‌شود. برای اکثر بیماران، نتایج بین ۲ تا ۴ هفته قابل مشاهده است.
برای درک بهتر اینکه چگونه بوتاکس صورت را لاغرتر می‌کند، تصور کنید چنان چه از عضلات به اندازه‌ی کافی استفاده نشود، حجم آن‌ها چگونه کاهش می‌یابد. برای به دست آوردن نتیجه، بوتاکس برای شل کردن عضلات جونده تزریق می‌شود. از آن جا که این عضلات دیگر استفاده نمی‌شوند، وزن آن‌ها از دست می‌رود و اندازه‌ی کلی عضلات کاهش می‌یابد. برای افرادی که “گونه‌های چاق” دارند یا به دنبال صورتی لاغرتر و کشیده‌تر هستند، تزریق بوتاکس یک راه حل ساده و ایمن و غیر تهاجمی برای دستیابی به نتایج مطلوب است.

بهبودی و نتایج پس از تزریق بوتاکس

پس از درمان با بوتاکس و به محض این که تزریق به پایان رسید، شما می‌توانید به فعالیت‌های معمول خود بازگردید. برخی از بیماران ممکن است مقداری کبودی یا تورم خفیف در اطراف محل تزریق را تجربه کنند، اما این عوارض جانبی بسیار سریع از بین می‌روند. ممکن است برخی نتایج اولیه حاصل از درمان بوتاکس ظرف مدت چند روز مشاهده شوند، اما مشاهده‌ی نتایج کامل حدود ۶ ماه طول می‌کشد. هنگامی که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس آشکار می‌شوند، این نتایج می‌توانند از ۱۲ تا ۱۸ ماه پایدار بمانند. این مدت زمان بسیار طولانی‌تر از نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در قسمت‌های دیگر صورت است.

تخلیه چربی دهانی

contours4

پد چربی دهانی مجموعه‌ای از چربی‌های موجود در گونه‌ها است. این چربی دهانی می‌تواند موجب شود تا شکل صورت گردتر و چاق‌تر به نظر رسد. تخلیه جربی دهانی یک عمل جراحی معمولی صورت است که برای لاغر کردن گونه یا صورت انجام می‌شود. بیمارانی که معمولاً این روش را انتخاب می‌کنند، احساس می‌کنند که در رابطه با بقیه قسمت‌های صورت گونه‌های چاق‌تری دارند. به طور کلی، عمل رفع کل چربی صورت توصیه نمی‌شود، زیرا این عمل جراحی می‌تواند در آینده منجر به ایجاد ظاهری ناخوشایند و ناسالم شود.

روش جراحی تخلیه چربی دهانی

contours5

تخلیه چربی دهانی اغلب با استفاده از بیهوشی موضعی همراه با آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. بعد از تزریق محلول لیدوکائین، اپی نفرین و نمک به ناحیه هدف و محدود کردن خونریزی، پزشک جراح شما یک برش کوچک (۲-۴ سانتی متر) بین گونه و لثه‌ها در نزدیکی دندان آسیای دوم و از پشت آن ایجاد می‌کند. سپس گونه را از خارج فشار داده تا چربی دهانی از طریق برش بیرون زده شود و بتواند با استفاده از انبر جراحی آن را خارج کند. هنگامی که مقدار کافی از چربی خارج شد، پزشک جراح برش را با نخ‌های جراحی قابل جذب بخیه خواهد زد.

بهبود پس از عمل جراحی

پس از جراحی، احساس درد و ناراحتی نمی‌کنید. سپس شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد و به مدت ۱ تا۲  ساعت تحت مراقبت قرار خواهید گرفت تا زمانی که پزشک شما را مرخص کند. اطمینان حاصل کنید که کسی که شما را به خانه می‌آورد حداقل شب اول بعد از جراحی در خانه مانده و از شما مراقبت کند. با گذشت زمان، ممکن است احساس ناراحتی ناخوشایندی داشته باشید که با داروهای ضد درد کنترل می‌شود. همانند دیگر جراحی‌ها، تورم یکی از علائمی است که وجود دارد اما با گذشت زمان از بین می‌رود. به یاد داشته باشید که احساس خستگی یا بی حسی ناشی از تورم امری کاملاً طبیعی و بخشی از دوره‌ی بهبودی پس از انجام عمل جراحی است. سر خود را در طول دوران بهبودی در سطحی بالاتر از بدن قرار دهید (رو به بالا نگه دارید).

عوامل خطر پس از انجام عمل جراحی

اولین عامل خطر جراحی و تخلیه چربی دهانی نرسیدن به نتایج مطلوب در مواقعی است که این عمل توسط پزشک جراح بسیار ماهر و با تجربه زیادی در این روش خاص انجام نشود. سایر خطرات شامل موارد مشابهی است که در هر عمل جراحی دیگر وجود دارد مانند واکنش بیهوشی، عفونت و آسیب عصبی. پزشک در خصوص کلیه اطلاعات مورد نیاز پیش از عمل جراحی با شما صحبت خواهد کرد تا شما به طور کامل برای عمل جراحی آماده باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.