جراحی زیبایی گوش

ممکن است شما به گوش‌های خود به عنوان یک عامل زیبایی نگاه نکنید، ولی آنها در ظاهر شما تاثیر دارند؛ به عنوان مثال گوش‌هایی که از حد معمول بزرگ تر هستند، تاثیری ناخوشایند در بیننده ایجاد می‌کنند. افرادی که گوش‌هایی برجسته دارند، معمولا موهای خود را به نحوی آرایش می‌کنند که گوش‌هایشان دیده نشوند، ولی عملا این کار در بعضی مواقع امکان‌پذیر نیست و گاهی شوخی‌ها و تمسخر‌ دیگران، فرد را آزار می‌دهد. پسران معمولا مانند دختران نمی‌توانند مو‌های بلند داشته باشند تا با کمک آنها گوش‌ها را بپوشانند، لذا جراحی زیبایی گوش می‌تواند هم از نظر روحی و هم از نظر زیبایی، مفید باشد و در ‌بعضی افراد جراحی زیبایی گوش اعتماد به نفس را افزایش ‌دهد.

با وجودی که درخواست جراحی زیبایی گوش معمول در افراد جوانتر می باشد ولی مسخره شدن و دست افتادن در هر سن ناراحت کننده است. شاید تعجب کنید اگر بشنوید که سالانه افراد بالغ زیادی به ما مراجعه می کنند و شکایت از بزرگی گوش های خود را مطرح می کنند. آنها از اینکه مدام با موهای بلندشان گوشهایشان را بپوشانند دیگر خسته شده اند. هیچ وقت برای جراحی زیبایی گوش و ترمیم گوش های معروف به «خفاشی» دیر نیست. جراحی زیبایی گوش یک عمل بی خطر و سرپایی می باشد که ما را قادر به بازسازی یا تغییر شکل غضروف گوش می کند بطوری که جراحی زیبایی گوش در نهایت گوش ها بصورت قرینه و نزدیک به سر قرار می گیرند.

اکثر بیماران می گویند که وقتی بعد انجام جراحی زیبایی گوش به جمع اطرافیان خود باز می گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند:

وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و ... حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی زیبایی گوش است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید ولی اگر این تغییرات انجام شده در جراحی زیبایی گوش توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

اکثر بیماران بعد از جراحی زیبایی گوش از اینکه درد کمی کشیده اند اظهار تعجب می کنند. بالطبع بعد از هر نوع عمل جراحی باید انتظار کمی ناراحتی را داشته باشیم. به تمام بیماران نسخه ای از داروهای مسکن ارائه می شود. افرادیکه جراحی صورت انجام داده اند تا ۴۸ ساعت هنگام جویدن غذا احساس درد می کنند. معمولا افراد بعد از انجام جراحی زیبایی گوش هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند.

اصولا گوش‌ها در چند مورد نیاز به جراحی زیبایی گوش پیدا می‌کنند؛

اول گوش‌هایی که برجسته هستند معمولا اندازه طبیعی دارند ولی نسبت به سر برجسته‌تر قرار می‌گیرند در این صورت جراحی زیبایی گوش لازم است. این نقص که در اصطلاح بلبلی گفته می‌شود می‌تواند در یک گوش یا هر ۲ آن‌هادیده شود.

دوم جراحی زیبایی گوش در گوش‌هایی که با هم تقارن ندارند در واقع لاله یک گوش نسبت به گوش دیگر کوچک‌تر یا بزرگ‌تر است یا نقص خفیف دارد، انجام می شود.

جراحی زیبایی گوش  در دسته دیگری از گوش‌ها که نیاز به ترمیم دارند گوش‌هایی هستند که به لحاظ مادرزادی لاله گوش در آن‌ها تشکیل نشده و ممکن است با نقایص مجرا و شنوایی گوش همراه باشند و در آخر جراحی زیبایی گوش در گوش‌هایی که لاله گوش در آن‌ها آسیب دیده یا کنده شده یا در اثر ضربه (کشتی‌گیران) یا سوختگی کنده شده، سرمازدگی یا پارگی نرمه در اثر استفاده از گوشواره‌های سنگین یا کشیده شدن ناگهانی گوشواره به وجود آمده است که استفاده می گردد.

برای مطالعه " مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش " و " روش جراحی زیبایی گوش" کلیک کنید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است