تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

۴ دقیقه

زیبایی گوش

آنچه می خوانید...

زیبایی گوش

معمولا بچه هایی که گوش های بزرگ و برآمده دارند، توسط هم سن و سالان خود مورد بی مهری و آزار واقع می شوند. در مورد کودکانی که ظاهرشان ایجاد نگرانی می کند، حتما باید قبل از اینکه فشار هم سن و سالانشان تأثیر بزرگی در روح و روانشان بگذارد، فکری کرد و معمولا بهترین کار انجام عمل زیبایی گوش  در سن ۷ سالگی به بالا است.

وقتی که  عمل زیبایی گوش  در سنین حدود ۷ سالگی انجام می شود، رشد غضروف گوش (اوریکولار) در یک مرحله مطلوبی از بلوغ قرار دارد لذا تغییر انجام شده را به راحتی می پذیرد. عمل زیبایی گوش  یک روش بی خطر و سودمند است  که برای دستیابی به ظاهری نرمال ضمن حفظ عملکرد اصلی گوش بکار می رود. از آنجایی که  عمل زیبایی گوش  اعتماد به نفس افراد را بالا می برد، لذا از آن به عنوان رضایتبخش ترین جراحی پلاستیک یاد می شود.

بحث و گفتگو راجع به عمل زیبایی گوش( اتوپلاستی )  و جراحی پلاستیک با نگاه کردن به عکس های قبل و بعد از عمل شروع می شود. به این ترتیب بسیار بوسیله عکس ها متوجه می شوید که بعد از عمل چه تغییری خواهد کرد .  افراد بزرگسال اغلب به ما می گویند که گوش های بزرگ و برآمدشان از زیبایی آنها می کاهد و تمایل دارند که عمل زیبایی گوش را به همراه یک جراحی زیبایی دیگر انجام دهند. از جمله جراحی های پلاستیکی که می توان با جراحی زیبایی گوش انجام داد می توان به ”  کشیدن صورت، کشیدن ابرو، بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، بزرگ کردن چانه، کاشتن گونه، رینوپلاستی (جراحی بینی)، جراحی لب و روش های صاف کننده پوست ”  اشاره کرد.

یک جراح پلاستیک معتبر و مجرب که منحصرا جراحی های زیبایی چهره یا صورت انجام می دهد، می داند که وظیفه وی تنها ترمیم قسمت های مورد نظر بیمار نمی باشد، بلکه او باید به انگیزه ماورای این عمل نیز پاسخ دهد. برخی بیماران که آمادگی انجام جراحی پلاستیک صورت را ندارند، ترجیح می دهند که از روش های محافظه کارانه تری مثل بوتاکس برای صاف کردن خطوط و چروک های صورت و یا کلاژن برای پر کردن چاله های صورت خود استفاده کنند. افرادی که راجع به عمل های احیا و تجدید جوانی آگاهی کافی دارند، می دانند که چه زمانی انجام این عمل برایشان مناسب است.

در جلسه مشاوره اول شما، ما ساختمان گوش شما را از نظر زیبایی گوش و عملکرد بررسی و معاینه می کنیم. نوع پوست، نژاد، سن به همراه درجه اختلال و نوع کارکرد از جمله فاکتورهای مهم و موثر در بروز نتیجه نهایی جراحی می باشد.نظیر سایر جراحی های پلاستیک، معاینه سلامت کلی و داشتن توقعات معقول لازم است. آگاهی شما از روشها و روندها در نتیجه گیری موفق نهایی ضروری است. در جلسه مشاوره، ما راهنمایی های لازم را به شما می دهیم.

قبل از عمل زیبایی گوش

اتوپلاستی حدود ۲ـ ۱ ساعت طول می کشد که این مدت به ساختار و نوع بافت پیش از جراحی بستگی دارد. اگر به همراه عمل زیبایی گوش از جراحی های دیگر نیز استفاده می کنید بالطبع زمان عمل بیشتر خواهد شد. در جراحی از ۲ روش برداشتن غضروف گوش و یا بخیه آن استفاده می گردد.

اقدامات قبل از عمل

۱٫می توانید قبل از جراحی غذای مختصری که باعث سیر شدن بیمار نشود بخورید .

 ۲٫ لطفا از کشیدن مواد مخدر و مصرف الکل  یک هفته قبل از عمل زیبایی گوش و ۳ هفته بعد از عمل خودداری کنید. اگر مصرف این دو را متوقف نکنید، بهبودی زخم ها به تعویق می افتد و قرمزی پوست و سایر اختلالات باقی می مانند.

۳٫ لطفا ما را در جریان تمام سوابق پزشکی و درمانی خود قرار دهید. در قرار ملاقات قبل از عمل زیبایی گوش پزشک شما را در جریان داروهایی که باید در روز عمل با یک جرعه آب مصرف کنید قرار می دهد.

۴٫در قرار ملاقات پیش از عملتان به شما نسخه ای داده می شود که در آن آنتی بیوتیک های خوراکی، پماد آنتی بیوتیکی چشم (در صورت داشتن عمل پلک) و داروهای مسکن درد وجود دارد. لطفا داروهای این نسخه را فراهم کنید تا بعد از خاتمه عمل زیبایی گوش و بازگشت به خانه آنها را آماده داشته باشید.

۵٫ پشت گوش هایتان را به فاصله ی ۳ سانت کاملا اصلاح نمایید تا حین عمل مشکل عفونتی به وجود نیاید.

برای مطالعه ” اقدامات بعد از جراحی اتوپلاستی ” کلیک کنید .

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =