تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی زیبایی / برجسته کردن گونه با ژل و چربی
۹ دقیقه

برجسته کردن گونه با ژل و چربی

آنچه می خوانید...

برجسته کردن گونه با ژل و چربی

یکی از محبوب ترین روش های زیباسازی صورت برجسته کردن گونه با ژل و چربی است. برجسته کردن گونه ها روش بسیار آسانی است که به کمک آن خانم ها در سنین بین بیست تا اوایل چهل سالگی می توانند بدون آن که کسی متوجه شود که عمل زیبای انجام داده اند ظاهر خود را به طور چشمگیری بهبود دهند.

برجسته کردن گونه ها با تزریق ژل و چربی در صورتی که به نحو درستی انجام شود نتایج زیبا و طبیعی خواهد داشت و بنابراین همه ی اطرافیان شما متوجه می شوند که شما زیباتر شده اید

با تزریق ژل یا تزریق چربی در گونه، در کمترین زمان گونه های برجسته ای خواهید داشت که با زدن رژ گونه دارای هایلایت بی‌نظیری می شود و در هنگام خندیدن برآمدگی دوست داشتنی روی گونه های شما شکل می گیرد.  تزریق ژل و چربی به گونه علاوه بر برجسته کردن گونه ها به برطرف کردن گودی زیر چشم نیز کمک می کنند و بنابراین با سیاهی و گودی زیر چشمانتان نیز می توانید خداحافظی کنید.

مزایای برجسته کردن گونه با تزریق نسبت به روش جراحی


 تزریق ژل و چربی نیاز به هیچ زمانی برای ریکاوری ندارد، این در حالی است که در روش جراحی و کاشت پروتز بیمار حداقل برای یک تا دو هفته ورم صورت خواهد داشت. نتایج جراحی دو ماه پس از جراحی مشخص می شوند در حالی که نتایج تزریق زل و چربی در همان لحظه قابل رویت هستند و هیچ تورم و کبودی روی صورت برجا نمی گذارند و در نهایت همانطور که می دانید خطرات و عوارض تزریق زل و چربی نسبت و جراحی و کاشت گونه بسیار کمتر است.

نحوه برجسته شدن گونه با تزریق ژل و چربی


 ژل های تزریقی محصولات مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) هستند که از موارد طبیعی ساخته می شوند . برای تزریق چربی نیز از سایر نواحی بدن مانند ران و باسن چربی اضافه ساکشن می شوند و پس از ایزوله کردن چربی به نواحی مورد نظر بطور مثال برای گونه گذاری بدون جراحی تزریق می شود.  ژل یا چربی به کمک سوزن های بسیار باریک و ظریف در زیر پوست در نواحی مورد نظر تزریق می شوند . بعد از این که ژل در زیر پوست تزریق شد موجب حجم دادن به پوست می شود و از این طریق می توان چین و چروک های پوستی را برطرف کرد و یا نواحی از صورت مانند گونه را برجسته کرد.
برجسته کردن گونه ها با تزریق ژل  و چربی یک روش کاملا غیر جراحی است که توسط متخصصین زیبایی ما در محل کلینیک انجام می شود.

روش تزریق ژل و چربی


 برای برجسته کردن گونه ها ژل و چربی را می توان با دو تکنیک مختلف در صورت تزریق کرد:

–    تزریق ژل یا چربی در بالای استخوان گونه برای برآمده کردن و زاویه و فرم دادن به گونه ها
–    تزریق ژل و چربی در قسمت بافت نرم گونه ها برای لیفت گونه های شل شده و افتاده و حجم دادن به صورت برای افرادی که صورتشان لاغر و گونه هایشان حالت افتاده پیدا کرده است.

در ادامه با انواع زل های تزریقی و همچنین روش تزریق چربی در گونه آشنا می شوید:

–    ژل تزریقی هیالورونیک اسید:  ژل های تزریقی هیالورونیک اسید از شرکت های ژوویدرم ( Juvederm) و رستیلین ( Restylane ) وپرلان (Perlane ) و پریول  (Prevelle) گزینه های بسیار مناسبی برای افرادی است که برای اولین بار در گونه ی خود ژل تزریق می کنند.
زل های تزریقی ژوویدرم و رستیلین ( از نوع هیالورونیک اسید) بسیار نرم و قابل فرم دادن هستند و از آنجایی که هیالورونیک اسید یک ترکیب طبیعی است که به صورت طبیعی نیز در بدن یافت می شود ، تزریق آن در زیر پوست موجب برآمدگی های نامنظم نمی شود و حجم دادن به پوست به صورت یکنواخت و طبیعی ایجاد می شود. ما معمولا برای کسانی که برای اولین بار ژل تزریق می کنند ژل های تزریقی هیالورونیک اسید ( ترکیبی از ژوویدرم و رستیلین) را پیشنهاد می کنند. چرا که :

۱- هیالورونیک اسید یک ترکیب بسیار نرم و قابل فرم دادن است و م توان ان را به صورتی که بیمار می خواهد فرم داد. گاهی اوقات در هنگام تزریق به بیمار یک آینه داده می شود تا بتوانند به متخصص زیبایی بگویند که اندازه و شکل جدید گونه های خود را دوست دارند یا خیر و این که دوست دارند چه تغییراتی به فرم گونه ی خود بدهند و در همان لحظه متخصص زیبایی می تواند تغییرات دلخواه شخص را انجام دهد

۲ – هیالورونیک اسید یک ترکیب طبیعی است که به صورت طبیعی نیز در بدن یافت می شود به همین دلیل ظرف مدت ۴ تا ۶ ماه زل تزریق شده جذب بدن می شود. ممکن است شما فکر کنید که این چیز خوبی نیست در حالی که این یک مزیت  خصوصا برای افرادی است که برای اولین بار تزریق ژل گونه را انجام می دهند. در صورتی که شما تزریق زل انجام نداده اید ممکن است کاملا از انجام این روش راضی نباشید و اگر این اتفاق بیافتد در صورتی که هیالورونیک اسید تزریق کرده باشید ظرف چند ماه ظاهر شما به حالت قبلی باز می گردد. ژل های تزریقی هیالورونیک اسید نسبت به سایر انواع ژل های تزریقی دوام کمتری دارند.

۳ – بهترین دلیل استفاده از هیالورونیک اسید در افرادی که با اول است این درمان را انجام می دهند این است که نتایج آن قابل بازگشت است. در صورتی که شما از نتایج تزریق ژل گونه خود راضی نباشید پزشک متخصص زیبایی می تواند کاری کند که ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت به ظاهر قبلی خود بازگردید. البته این کلینیک هرگز با شخصی که بخواهد نتایج تزریق ژل خود را کاملا بازگرداند روبه رو نشده ایم اما این اطمینان خاطر وجود دارد که اگر این اتفاق بیافتد می توان این کار را انجام داد .

–    ژل تزریقی رادیس ( Radiesse) : ژل های تزریقی رادیس از هیالورونیک اسید ساخته نمی شوند بلکه از فرآورده ی شیمیایی به نام هیدروکسیپاتیت ساخته می شوند. این ماده نسبت به هیالورونیک اسید غلیظ تر و سفت تر است ( در حدود دو برابر). مهمترین مزیت رادیس این است که بین ۹ تا ۱۲ ماه نتایج آن ماندگاری دارد.اما ژل تزریقی رادیس معایب زیر را دارد :

۱- با تزریق این ژل احتمال یکدست نبودن برجستگی ایجاد شده بیشتر است. البته در صورتی که تزریقژل توسط متخصص زیبایی ماهر و با تجربه انجام شود این مشکل بروز نمی کند و حتی در صورت بروز این مشکل نیز با انجام ماساژ صورت این مشکل ظرف مدت یک یا دو روز برطرف می شود.

۲- مهمترین موضوعی که در مورد این ژل تزریقی باید به خاطر داشت این است که نتایج آنت قابل بازگشت نیستند و به همین علت است که به افرادی که اولین بار ژل تزریق می کنند تزریق این نوع ژل توصیه نمی شود. هرچند ممکن است از نظر افراد بسیاری این موضوع که ژل رادیس ماندگاری بیشتری دارد یک مزیت محسوب شود اما در نظر داشته باشید که در صورتی که بعد از تزریق ژل شخص به نتایج دلخواه خود دست نیابد در  هر حال باید در حدود یک سال این ظاهر جدید را داشته باشد. بنابراین به افرادی که اولین بار زل تزریق می کنند تزریق هیالورونیک اسید توصیه می شود.

–    ژل تزریقی اکولپترا(Sculptra): این ماده برای برجسته کردن گونه ها بسیار مناسب است. اسکولپترا مستقیما باعث حجم دادن به گونه ها نمی شود بلکه این ماده موجب کلاژن سازی در زیر پوست می شود ،نحوه عملکرد این ماده به طور کلی از دیگر انواع ژل های تزریقی جداست. اسکولپترا نسبت به سایر مواد تزریقی طبیعی ترین و ماندگارترین نتایج را دارد و مهمترین کاربرد ان برجسته کردن گونه ها و برطرف کردن گودی زیر چشم ها است. در مورد این ماده نکات زیر را باید در نظر داشته باشید:

۱- بعد از تزریق اسکولپترا بلافاصله نتایج آن را مشاهده نمی کنید بلکه نتایج تزریق ۳ تا ۴ ماه بعد نمایان می شوند. چرا که اسکولپترا موجب تحریک کلاژن سازی در زیر پوست می شود. بنابراین باید مدتی صبر کنید تا بدن شما به اندازه کافی کلاژن تولید کند و شما به تدریج  شاهد تغییرات باشید . این خصوصیت اسکولپترا  و تغییرات تدرجی مخصوصا برای خانم هایی که می خواهند کسی متوجه انجام تزریق زیبایی آن ها نشود بسیار مطلوب است. اما در کسانی که می خواهند نتایج تزریق را سریعا مشاهده کنند ژل های تزریقی ژوویدرم و رستیلین گزینه مناسب تری است .

۲- تزریق اسکولپترا به صورت ۳ تا ۴ جلسه تزریق با فواصل ۴ هفته ای انجام می شود بنابراین انجام آن زمان بسیار بیشتری نسبت به سایر روش های تزریق ژل نیاز دارد. این در حالی تست که سایر روش های تزریق ژل تنها در یک جلسه انجام می شود.

۳- اسکولپترا درارای بالاترین تکنولوژی تولید است و همچنین تزریق آن نیز نیازمند تکنیک و مهارت بالاتری است به همین دلیل این ماده نسبت به سایر ژل های تزریقی گران تر است. البته با در نظر گرفتن این نکته که نتایج تزریق اسکولپترا بین ۴ تا ۵ بار ماندگار تر از سایر ژل های تزریقی است می توان گفت در مجموع هزینه آن کمتر است. به این معنی که در کوتاه مدت تزریق این ماده گران تر ولی در دراز مدت ارزان تر و به صرفه تر است. هزینه تزریق ژل بسته به نوع ژل مورد استفاده و تعداد جلسات مورد نیاز متغیر باشد.

تزریق چربی: در روش تزریق چربی از چربی طبیعی بدن خود شخص برای حجم دادن به گونه ها و سایر نقاط صورت استفاده می شود . انجام تزریق چربی در سه مرحله انجام می شود : در اولین مرحله مقدار کمی از چربی بدن شخص در نقاطی که چربی اضافه دارند ( مانند  غبغب، شکم، ران و باسن) لیپوساکشن می شود. مرحله بعد جدا سازی سلول های چربی مناسب برای تزریق می باشد و در آخرین مرحله چربی به نقاط مورد نظر تزریق می شود.هزینه تزریق چربی بسته به ناحیه مورد تزریق و تعداد دفعات تزریق متغیر می باشد .

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

2 پاسخ
  1. سلام وقت بخیر ما ژل برند ورامیس و رووفیل استفاده می کنم. اگر مراجعه کننده ژلی داشته باشد که از برند خوبی باشد تزریق می کنیم یا تهیه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =