تیپ پلاستی چیست و مناسب چه کسانی است؟

تیپ پلاستی چیست؟

هیچ گاه نمی توان میل به زیبایی در افراد را کتمان کرد و همین مسئله است که سبب روی آوردن آن ها به جراحی های زیبایی می گردد ؛ در حال حاضر نیز با توجه به پیشرفت روز افزون علم پزشکی ، جراحی های زیبایی بسیاری انجام می گیرد ، که نتایج مطلوبی را نیز در پی دارد ؛ عمل تیپ پلاستی یا ترمیم نوک بینی ، نیز یکی از این موارد است که محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد.

امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار زیادی که در علم و تکنولوژی به دنیا معرفی شده تیپ پلاستی از جمله پرطرفداراترین آنها به حساب می آید. این عمل که نوعی جراحی بینی به حساب می آید مطمئنا برای آن دسته از افرادی که از بینی خود راضی نیستند نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

با توجه به مطالب فوق ، می توان گفت این جراحی زیبایی ، مناسب افرادی است که تمامی قسمت های بینی آن ها بی نقص بوده و تنها در ناحیه نوک بینی دچار مشکل می باشند ؛ جراح بینی در روش تیپ پلاستی ، تلاش می کند با تعدیل غضروف های نوک بینی تغییراتی همچون رفع افتادگی ، کاهش پهنا ، کوچک کردن نوک بینی و از این قبیل موارد را بر روی بینی اعمال کند.

این عمل زیبایی نسبت به جراحی زیبایی بینی که کامل تر می باشد ، دوران نقاهت کمتری را شامل می شود.

همچنین این روش درمانی کمک می کند تا افزایش بی رویه ارتفاع نوک بینی خنثی شود و بینی، شکلی زیبا و دلپذیرتری به خود بگیرد. قدر در ایجاد زیبایی نوک بینی و ایجاد یک dorsum معقول بینی که در عین متعادل بودن به اندازه معقول باید عرض داشته باشد که مسیر عبور هوا را از بینی تامین نماید.

از دیگر دستاورد های این کار رفع افتادگی نوک و چرخاندن آن به بالا و همچنین کم کردن از قد یا برجستگی نوک بینی می باشد.

کاندیدای عمل تیپ پلاستی

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با این جراحی زیبایی ، در این باره می باشد که تنها برخی از افراد از انجام تیپ پلاستی ، نتایج مطلوبی را دریافت می کنند ؛ که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

افرادی که دارای قوز بینی کم یا متوسط می باشند.
کسانی که دارای غیر قرینگی و انحراف در نوک بینی خود می باشند.
افرادی که تمایل دارند ، نوک بینی شان سربالا شود.

مزایای روش تیپ پلاستی

در این روش متخصص پوست تلاش می کند تا شکل بسیار آزاردهنده نوک بینی افتاده را تغییر داده و ظاهری جوانانه تر و یک بینی سربالاتر را برای بیماران فراهم آورد.
از جمله شایع ترین دلایل افتادگی بینی، افزایش سن است که به منظور تحلیل رفتن آرواره ها و کاهش ارتفاع هر دو فک بالا و پایین رخ می دهد. که افراد میتوانند این مشکل را با استفاده از تیپ پلاستی به راحتی برطرف نمایند.
هنگامی که دو غضروف پایینی نوک بینی به یکدیگر برخوردم می کنند اتصالی در محل لب آن ایجاد می شود که به آن کولومل گفته می شود. در این روش پزشکان تلاش می کنند تا با افزودن به قسمت تحتانی و حذف قسمت فوقانی این مشکل را برطرف نمایند.
این روش در کلینیک پوست و مو قابل انجام است و هزینه ای به مراتب کمتر از روش های دیگر جراحی بینی با خود به همراه دارد.
دوران نقاهت بسیار کوتاهتری داشته و افراد میتوانند در کمترین زمان ممکن به روال عادی زندگی خود برگردند.

 

عوارض عمل تیپ پلاستی

عمل تیپ پلاستی نیز همانند سایر جراحی ها ، در صورتی که توسط جراح بینی خوب و با تجربه انجام گیرد و افراد نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن بی توجه نباشند ، هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت ؛ اما در غیر این صورت نتایج مطلوبی را دریافت نخواهند کرد.

عوارض عمل تیپ پلاستی

عمل تیپ پلاستی نیز همانند سایر جراحی ها ، در صورتی که توسط جراح بینی خوب و با تجربه انجام گیرد و افراد نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن بی توجه نباشند ، هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت ؛ اما در غیر این صورت نتایج مطلوبی را دریافت نخواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.