رینوپلاستی (جراحی بینی)

بسیاری از جوانان اظهار می کنند که در زندگیشان از شکل بینی خودشان رضایت نداشته اند ودر نهایت برای جراحی بینی یا رینوپلاستی مراجعه کرده اند . چنانچه وضعیت عمومی و سلامتی فرد خوب باشد هیچ وقت برای جراحی بینی دیر نیست . دراین موارد معمولا رینوپلاستی (جراحی بینی) همراه با سایر اعمال زیبایی صورت مثل کشیدن پوست صورت و … .. به طور همزمان انجام می گیرد.

مراحل رینوپلاستی (جراحی بینی)

در ویزیت اولیه شما تمام موارد لازم در مورد جراحی توضیح داده میشود و در صورت تمایل به انجام رینوپلاستی بینی، برای شما در خواست فوتوگرافی می شود که در واقع عکسهای مورد نیاز جهت طراحی عمل شماست.

دو روش برای انجام رینوپلاستی یا جراحی بینی وجود دارد: باز و بسته.

برش های رینوپلاستی (جراحی بینی)

هر روش جراحی بینی به نوعی زخم به جا می گذارد. در جراحی بینی مدرن و همچنین به کمک لیزر برش ها را در جایی زده می شود که دیده نشود. برش رینوپلاستی باز معمولا در داخل بینی است، غیر از برش ۳-۲ میلیمتری کولوما (بافت مرکزی که سوراخ های چپ و راست بینی را از هم جدا می کند). این برش به خوبی پنهان می شود و بعد از ترمیم، این زخم اصلا دیده نمی شود.در روش بسته رینوپلاستی، فقط از برش های داخلی استفاده می شود.

نکات قبل از رینوپلاستی (جراحی بینی)

حداقل ده روز قبل از عمل رینوپلاستی بینی از مصرف آسپیرین و داروهای مشابه (ایبوبروفن، دیکلوفناک سدیم، ایندوماسین، مفنامیک اسید و ...) خودداری فرمائید. استفاده از استامینوفن و ترامادول بلامانع است.

استعمال دخانیات به مدت ۴ هفته قبل جراحی بینی و بعد از عمل بینی ممنوع است زیرا نیکوتین به دلیل انقباض عروقی، خونرسانی به بافتهای عمل شده را مختل مینماید.

به مدت ۸ ساعت قبل از عمل جراحی بینی از نوشیدن و خوردن اجتناب کنید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است