عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی  ،   جراحی زیبایی می باشد که جهت زیبایی و شکل دهی بینی انجام می گیرد. برای انجام عمل زیبایی بینی بهترین زمان رشد و بلوغ آناتومیکی و روحی می باشد که ۱۸ سالگی پایین ترین سن می باشد.  قبل از عمل جراحی باز بینی ، چگونگی تنفس، ساختار داخلی بینی بررسی می گردد به این عمل توسط اندوسکوپی انجام می گیرد. عکس های بینی بیمار برداشته شده و در کامپیوتر شکل آن را بعد از عمل جراحی زیبایی بینی  نشان داده می شود.

در عمل جراحی بینی استخوانها توسط وسایل برنده ظریف و میکروموتور بریده شده و بعد از شکل داده می شوند. به دلیل اینکه عمل از داخل توسط اندوسکوپی ویدیویی انجام می گیرد از بیرون هیچ ردی نخواهد ماند. تنگی تنفس از دماغ، به دلیل وجود مانع میانی بینی یا Septal deviation می باشد. در صورت تشخیص در بین عمل جراحی زیبایی بینی این مورد نیز برطرف می گردد. این عمل جراحی بینی به نام septorhinoplasty یا عمل جراحی بینی بسته  خوانده می شود.

با توجه به نیاز عمل جراحی زیبایی بینی، برجستگی بالای بینی  برداشته شده و کجی بینی درست گردیده و پشت بینی، نوک بینی، سوراخهای بینی شکل داده می شود. بخیه های داخل بینی بخودی خود از بین رفته و بیرون بینی توسط باند بسته شده و بعد از یک هفته آتل پلاستیکی دائمی گذاشته می شود. بعد از عمل جراحی بینی به دلیل ایجاد درد از تامپون استفاده به عمل نمی آید. مدت زمان بیهوشی و نوع آن، عمل با بیهوشی عمومی انجام میگیرد بطور متوسط ۲ ساعت بطول می انجامد.

بهبودی بعد از عمل جراحی زیبایی چه برای بینی گوشتی چه در عمل بینی استخوانی، کوتاه بوده و به طول نمی انجامد. بیمار یک روز در بیمارستان مانده روز بعد به خانه مراجعه می نماید. بعد از عمل جراحی بینی  به مدت ۲-۳ روز کبودی و تورم خفیفی در بینی می تواند وجود داشته باشد. که در روزهای بعدی به سرعت از بین می رود. بعد از ۵-۷ روز باند و آتل روی بینی برداشته می شود .

بیمار بعد از ۵-۷ روز می تواند به کارهای روزمره خود مشغول گردیده و به مسافرت رفته و به کاری خود مشغول گردد. به مدت ۱۰-۱۵ روز پیاده روی های خفیف انجام داده و که این کار می تواند بسیار مفید باشد. اما ورزش همگانی و شنا باید بعد از ۳ -۴ هفته باید انجام گردد. در افرادی که از عینک استفاده می کنند چارچوب عینک باید سبک باشد و استفاده از آن یک ماه باید انجام گیرد. افرادی که از لنز استفاده می کنند می تواند بعد از ۲-۳ روز بعد از عمل رینوپلاستی بکار ببرند. در عمل زیبایی بینی  باید از ورزش های که در آن امکان تورم و ضربه بینی و شنا در آب عمیق وجود دارد باید به مدت ۲ ماه به دور بود. شکل گیری کامل بینی ظرف ۳-۶ ماه می باشد.

این مورد در افراد و اشخاص متفاوت بوده، بستگی به سن فرد، ساختار آناتومیکی بدن، عکس العملهای که فرد در مقابل بهبود می دهد می باشد که بطور مستقیم و غیر مستقیم تاثیر گذار می باشد. بستگی به فرد، و یا عمل جراحی زیبایی بینی در فرد بهبودی می تواند بطور انجامد.

خواننده گرامی، پیشنهاد می شود مطلب "نحوه چسب زدن بینی عمل شده " را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه "عمل جراحی بینی" مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است