تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / تزریق چربی،ژل و بوتاکس / درمان خط اخم،خط خنده و رشته های گردن با بوتاکس
۳ دقیقه
درمان خط اخم، خط خنده و رشته های گردن با بوتاکس

درمان خط اخم،خط خنده و رشته های گردن با بوتاکس

آنچه می خوانید...

درمان خط اخم، خط خنده و رشته های گردن با بوتاکس

 

درمان با بوتاکس یه روش مورد تایید FDA برای از بین بردن خطوط پیشانی، خط اخم، خط خنده و چروک ­های گردن می­ باشند. خط اخم، چروک ­های بین ابروها و خط خنده در اطراف چشم ایجاد می ­شود. ماهیچه های صورت بیش فعال در کنار چشم و قسمت پایین پیشانی منجر به ایجاد ظاهر عصبانی، خسته و ناخوشایند حتی در زمانی که فرد چنین حسی را ندارد می­ کند.

استفاده حرفه ­ای از بوتاکس منجر به ایجاد چهره آرام و خوشایند می­ شود. خطوط و رشته ­های گردن، خطوط مشخصی می­ باشند که با بالارفتن سن مشاهده می­ شود. رشته­ هایی که از گردن خارج می­ شود، تمایل به خم شدن در طی فرایند پیر شدن دارند و منجر به افتادگی گردن می ­شود. در برخی از بیماران بهبود وضعیت گردن و بالا رفتن آن پس از تزریق بوتاکس در این رشته­ ها مشاهده می­ شود. این عمل با شل شدن ماهیچه­ های منقبض شده چین و چروک صورت می­ گیرد. بوتاکس منجر به مهار انتقال پیام ­های عصبی به عضلات شده و منجر به شل شدن عضلات و از بین رفتن این خطوط می­ شود.

درمان با بوتاکس
درمان با بوتاکس

روش

فرایند عمل بسیار ساده می ­باشد. ناحیه مورد نظر به طور کامل پاک شده و برای کاهش ناراحتی و درد پماد بی حسی استفاده می ­شود و سپس بوتاکس با استفاده از سوزن­ های نازک به عضلات زیر ناحیه چروک تزریق می­ شود. در این حالت عملکرد عضله ضعیف می­ شود و منجر به از دست رفتن تمام یا بخشی از فعالیت آن می ­شود. پس از تزریق چین و چروک های پوست به تدریج از بین می­روند و در نتیجه منجر به ظاهر آرام و خوشایندتر می­ شود.

این روش در حدود ۱۰ دقیقه به طول می­ انجامد و می­ توانید به سرعت به محل کار بازگردید. این روش معمولاً بدون درد می­ باشد هرچند می­تواند با احساس خستگی جزئی همراه باشد.

عوارض جانبی بوتاکس

 سرخی و کبودی محل تزریق می ­تواند مشاهده شود که معمولاً در ۲-۱ روز پس از تزریق برطرف می ­شود. همچنین ممکن است سردرد جزئی بروز کند. از سایر عوارض می ­توان به دوبینی، تورم یا افتادگی پلک، خشکی چشم و کاهش پلک زدن اشاره کرد.

درمان خط اخم

احتیاطات

 به منظور کاهش کبودی پس از درمان:

– از دو هفته پیش از درمان از داروهای ضدالتهابی و آسپرین استفاده نکنید.

– از مالش دادن ناحیه درمان شده و یا دراز کشیدن پس از درمان خودداری کنید چرا که توکسین بوتولین تزریق شده می ­تواند به نواحی مجاور رفته و منجر به فلجی عصبی شود.

توجه داشته باشید که  نتایج درمان با بوتاکس معمولاً ۶-۴ ماه باقی می­ ماند. اگر از نتایج تزریق منفرد ناراضی هستید، تزریق دوم ۱ هفته بعد می­تواند صورت بگیرد. در صورت رضایتمندی، جلسه تزریق بعدی ۳-۲ ماه بعد برنامه ­ریزی می ­شود.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =