تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی زیبایی / لیفت کانتور چگونه انجام می شود؟
۲ دقیقه
لیفت کانتور چگونه انجام می شود؟

لیفت کانتور چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

لیفت کانتور چگونه انجام می شود؟

زمانی که در جهت مخالف صورت حرکت می کنید، دانه های مختلف را احساس می کنید. همانند این کرک ها، اجزاء کانتور دندانه های کوچکی می باشند که به راحتی در زیر پوست می لغزند.نخ­ها و رشته­ های کانتور همچنین می ­تواند برای کشیدن و بالا بردن ابروی افتاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.زمانی که بافت خمیده شده بالا کشیده می­ شود، دندانه­ های رشته­ های کانتور چارچوبی را برای بافت شما ایجاد می­ کنند.گونه یا ابروی کشیده شده شما می ­تواند منجر به ظاهر طبیعی و جوان شود. در طول زمانی بدن شما کلاژن جدید را در کنار رشته­ های کانتور تولید می ­کنند. این کلاژن جدید منجر به حفظ قسمت کشیده شده می ­شود.

 روش اجرا

لیفت کانتور معمولاً تحت بی­ حسی موضعی اجرا می­ شود. ولی ضد دردی ملایم نیز می ­تواند اجرا شود. طول مدت عمل وابسته به تعداد رشته­ هایی می­ باشد که شما لازم دارید. درمان معمول در حدود ۶۰ دقیقه به طول می ­انجامد. برش­های ایجاد شده معمولاً بسیار کوچک می­ باشد و به همین دلیل بخیه پوست لازم نمی­ باشد.

مدت زمان بهبود

در بسیاری از موارد، ناراحتی جزئی، تورم و کبودی مشاهده می­ شود. کمپرس آب سرد توصیه می ­شود. معمولاً در عرض ۷-۱ روز برگشت به فعالیت­ های طبیعی (نظیر کار) صورت می­ گیرد. در ابتدا، ممکن است پوست جمع شده داشته باشید که می­ توانید با انتخاب آرایش مو مناسب آن را مخفی کنید. با گذشت چند هفته، این موارد اضافی به تدریج جذب می ­شود.

لیفت کانتور
لیفت کانتور

آیا لیفت کانتور به صورت دائمی می ­باشد؟

به طور معمول، ظاهر شما تا ۶ ماه پس از لیفت کانتور به صورت ثابت باقی می­ ماند. با توجه به اینکه شما هر روز پیر­تر می­ شوید، تغییرات بعدی در نتیجه ادامه روند پیر شدن می­ باشد. در صورتی که این روند در خانواده شما آهسته باشد، اثرات جراحی می­ تواند طولانی­ تر باشد.

سایر روش­ ها

نیازهای فردی شما می­ تواند در انتخاب سایر روش ­ها و یا روش­ های ترکیبی با لیفت کانتور تاثیرگذار باشد. در طول زمان نیازهای زیباشناسی برای درمان­ های شدید مورد نیاز باشد. لیفت کانتور نیازی به درمان­ های مورد نیاز در آینده ندارد.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =