تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی بینی / نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی با ویدئوهای واقعی
۵ دقیقه

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی با ویدئوهای واقعی

آنچه می خوانید...

روشی جراحی ترمیمی بینی که اغلب تحت عنوان “رینوپلاستی ثانویه” نیز نامیده می­ شود، یکی از متداول­ ترین جراحی­ های پلاستیک می­ باشد. جراحی ترمیمی بینی منجر به تغییر شکل بینی می­ شود که این تغییرات شامل کاهش یا افزایش اندازه، تغییر در شکل نوک، تیغه و سوراخ­ های بینی و نیز زاویه بین بینی و لب بالا می­ شود. در این عمل ایراداتی که در جراحی اول اصلاح نشده اند، برطرف می شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید که جراحی بینی ترمیمی چیست و چگونه انجام می شود؟ چند وقت بعد از جراحی بینی می توان اقدام به جراحی ثانویه بینی نمود؟ ما دراین مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع می پردازیم و سوالات شما را پاسخ می دهیم. با ما در ادامه همراه باشید…

جراحی بینی ترمیمی چیست؟

جراحی بینی ترمیمی با نام علمی Revision Rhinoplasty که با نام جراحی ساخت بینی نیز شناخته می شود، زمانی انجام می شود که فرد یک بار تحت جراحی بینی قرار گرفته باشد و از ظاهر یا عملکرد تنفسی بینی خود ناراضی باشد. این جراحی به مراتب از جراحی بینی اولیه سخت تر می باشد، به دلیل اینکه بینی در جراحی اول دچار تغییراتی شده است که اکنون باید توسط جراح دیگر اصلاح گردد. عمل ترمیمی بینی می ­تواند به ایجاد تعادل در چهره و در نهایت رسیدن به یک ظاهر هماهنگ کمک کند و باید توسط بهترین جراح بینی انجام شود.

دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی

افراد معمولاً به منظور اصلاح شکل بینی برای انجام جراحی ترمیمی بینی تصمیم می ­گیرند. برای برخی این مورد می­ تواند با اهداف ساختاری نظیر اصلاح ناهنجاری­ های مادرزادی یا مشکل تنفسی انجام شود. همچنین شکستگی و آسیب هایی که به بینی وارد شده است با این جراحی قابل اصلاح می باشد. از لحاظ ظاهری نیز سایز و فرم بینی اصلاح می شود و عدم تقارن سوراخ های بینی برطرف می شود. بینی باید به شکلی باشد که با فرم صورت و سایر اجزای آن هماهنگی داشته باشد. چنانچه ناهماهنگی وجود داشته است، توسط عمل ترمیمی بینی قابل اصلاح می باشد و باعث ایجاد هماهنگی و هارمونی بیشتر در چهره فرد می­ گردد.

جراحی ساخت بینی
جراحی ساخت بینی

انتظار از جراحی ترمیمی بینی

بیماران باید انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی ترمیمی داشته باشند و به جراح خود اعتماد نمایند، زیرا جراح بر اساس ویژگی های بینی بیمار، فرم بینی نهایی را مشخص می کند تا هیچ گونه مشکلی در تنفس و ظاهر بینی او ایجاد نشود. این جراحی کمک می کند تا بینی با سایر اجزای صورت هماهنگی پیدا کند. زمانی که دوران بهبودی به طور کامل سپری شد و تورم پس از عمل از بین رفت می توان نتیجه جراحی را مشاهده کرد.

روش انجام جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی با دو روش انجام می شود: روش باز و روش بسته
روش بسته که برای تغییرات جزئی روی ساختار بینی انجام می شود و جراح به منظور دسترسی به استخوان و غضروف، برش های کوچکی را در داخل بینی ایجاد می کند. اما در جراحی بینی به روش باز در زمانی اجرا می شود که تغییرات عمده در نظر گرفته شود. در هر دو مورد، بیهوشی عمومی به منظور جلوگیری از احساس هر گونه درد مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب نوع روش با تشخیص پزشک صورت می گیرد. در جراحی بینی ترمیمی لازم است مشکلات جراحی بینی اولیه اصلاح شود و گاهی ممکن است تا به پیوند غضروف نیاز باشد؛ به همین علت این جراحی معمولا با روش باز انجام می شود.
جراحی بینی باز شامل ایجاد برش روی پوست بینی در ناحیه بین کلوملا می باشد. کلوملا به بافت بین دو سوراخ بینی گفته می شود. سپس پوست بینی بالا کشیده می شود و با استفاده از ابزارهای مخصوص تغییرات مورد نیاز اعمال می شود. پس از ایجاد تغییرات، پوست در جای خود قرار گرفته و نواحی برش خورده بخیه زده می شود.

مراقبت های بعد از عمل بینی ترمیمی

در حالت معمول، حداکثر دو هفته زمان برای بهبودی پس از جراحی بینی زمان لازم می باشد. در طی دوره ریکاروی نیاز به استفاده از پوشش های محافظتی بر روی بینی به مدت ۱ هفته پس از جراحی دارید و برای دو هفته پس از عمل تاحدودی کبودی مشاهده می شود.

در زیر این محافظ، اسپلیت در برابر بینی برای محافظت از بافت های حساس داخلی بینی و نیز ساختارهای جدید در طی فرایند بهبود قرار می گیرد. بسیاری از جراحی های بینی نسبتاً جزئی بوده و در موارد نادری نیاز به بستری شدن در بیمارستان برای ۱ شب می باشد. در حقیقت بسیاری از افراد چند ساعت پس از زمان ریکاوری می توانند به خانه برگردند. اکثریت افراد، ۳-۲ روز پس از جراحی قادر به بازگشت به کار بوده و در عرض ۲ هفته قادر به انجام بیشتر فعالیت های روزمره خود هستند.

این نکته بسیار مهم است که در دوره قبل و بعد از عمل برخی محدودیت ها در نظر گرفته شود. استفاده از برخی داروها باید متوقف شود و فعالیت های روزمره نظیر مصرف سیگار، خوردن و آشامیدن باید در طی دوره پیش از عمل و نیز بعد از عمل در دوره ریکاروی محدود شود. در بیشتر موارد جراح به شما توصیه می کند که به مدت ۲ هفته پس از جراحی در زمان شستشوی صورت مراقبت کامل را داشته باشید.

nose plastic surgery

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

بسیاری از افرادی که حتی ساکن تهران نیستند برای انجام جراحی ترمیم بینی تصمیم می گیرند تا به تهران مراجعه کنند، زیرا تعداد جراحان با تجربه در این شهر بسیار زیاد است. از این رو یافتن بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران یکی از دغدغه های افراد است و مراجعه به او از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند سبب شود تا فرد با نتایج بسیار خوبی از جراحی برخوردار گردد. بهترین جراح بینی ترمیمی کسی است که دانش و مهارت بالایی در زمینه ترمیم بینی را داشته باشد. دکتر هادی سرمست با سابقه انجام بیش از 6000 جراحی بینی، بهترین جراح ترمیمی بینی در پاسداران می باشند.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =