بلفاروپلاستی

با افزایش سن در ساختمان پلک  افراد تغییراتی ایجاد می شود که در نتیجه آن ظاهرافراد را خسته و پیرتر نشان می دهد.

شل شدن پوست  پلک ها که منجر به آویزان شدن پلک از لبه پلک می شود. با استفاده جراحی بلفاروپلاستی می توان مشکلاتی از این قبیل را بر طرف نمود .

شل شدن عضلات پلک

۱- ایجاد چروک های ریز در اطراف پلک ها از عوارض شل شدن عضلات پلک .

۲- جمع شدن چربی زیر پوست پلک ها از عوارض شل شدن عضلات پلک

۳- ایجاد افتادگی ابرو و یا پلک از عوارض شل شدن عضلات پلک

این تغییرات موجب می شوند که چهره همیشه خسته بوده و فرد را پیرتر نشان دهد.علاوه بر این زیاد شدن و شدت یافتن این علایم می تواند میدان دید بینایی افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

در جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، با برداشتن پوست ، عضله زیر آن و چربی های اضافی در ظاهر افراد تغییرات قابل توجهی حاصل می شود . با جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، فرد ظاهر جوانتر و شادابتری پیدا خواهد کرد و فرد تا سال ها و حتی تا آخر عمر نیز این وضعیت را حفظ خواهد کرد .

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای افرادی مناسب می باشد که حداقل سن آن ها ۳۵ سال بوده و تجمع چربی در پلک که موجب افتادگی پلک یا پف زیر چشم می شود ، ظاهر افراد را تحت تاثیر قرار داده و تاثیر ناخوشایندی در چهره شان ایجاد کرده باشد.

قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  مشورت با افرادی که قبلا جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی انجام داده اند و همینطور دیدن تصاویر قبل و بعد از جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  افراد ، کمک زیادی به متقاضیان جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  می کند.

نتایج جراحی بلفاروپلاستی

۱- از جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  نمی توان انتظار داشت که سیاهی دور چشم از بین برود .

۲- از جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نمیتوان انتظار داشت که  چروک های پلک ، روی پیشانی و بین دو ابرو با جراحی زیبایی پلک رفع شوند .

۳- افتادگی ابرو نیز با روش جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی از بین نمی رود.

انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

برای جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می توانیم از روش های دیگری نیز در کنار آن بهره ببریم. مثلا جراحی زیبایی پلک می تواند با کشیدن پوست صورت ، بالا کشیدن ابرو و یا تزریق بوتاکس همراه باشد.

انواع جراحی زیبایی پلک

۱- جراحی پلک فوقانی

ــ  در جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، پوست اضافی پلک بالا و همینطور چربی های اضافی آن برداشته می شود .

ــ  در جراحی پلک فوقانی می توان افتادگی پوست را نیز برطرف کرد.

ــ  در بعضی مواقع حین انجام جراحی پلک فوقانی ، می توانیم بالا کشیدن ابرو را نیز انجام داد.

۲- جراحی پلک تحتانی

جراحی بلفاروپلاستی پلک تحتانی افرادی هستند که زیر چشمشان حالت پف کردگی وجود دارد که توسط جراحی پلک تحتانی ، کیسه های چربی زیر پوست را به همراه مقداری از پوست برمیدارند تا این حالت برطرف شود.

۳- جراحی از طریق ملتحمه

جراحی بلفاروپلاستی از طریق ملتحمه روشی است که بیشتر در افراد جوانی که هنوز پوستشان خاصیت ارتجاعی دارد ، استفاده می شود. در جراحی از طریق ملتحمه نیازی به ایجاد برش روی پوست نیست. در جراحی از طریق ملتحمه در پشت پلک تحتانی از سمت داخل پلک برشی ایجاد شده و کیسه های چربی زیر آن برداشته می شود.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی  به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بستری شدن بیمار نیست .

خواننده گرامی:

پیشنهاد می شود مطلب "دستورات پس از عمل بلفاروپلاستی " را جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل زیبایی پلک مطالعه فرمایید .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است