جراحی پلاستیک پلکها - بلفاروپلاستی

جراحی پلاستیک پلکها - بلفاروپلاستی :

شل شدگی و از دست رفتن قوام پوست در ناحیه پلک باعث چین خوردن و آویزان شدن پوست اضافی پلک میشود شل شدگی بافتهای نگهدارنده چربی در پلک ها نیز سبب بیرون زدن چربی بصورت ورم در پلک فوقانی وپلک تحتانی می گردد. گاهی پوست اضافه در پلک فوقانی در واقع ناشی از افتادگی ابرو وپیشانی می باشد که باید در ابتدا تحت بررسی و درمان قرارگیرد.

علائم  پوست اضافی در پلک فوقانی :

از نظر ظاهری علائم پوست اضافی و بیرون زدگی چربی، بصورت تورم در پلک های فوقانی و تحتانی مشخص میشود .این افراد گاهی شکایت از سنگینی در چشم دارند .گاهی نیز میدان بینایی فوقانی و تحتانی محدود می شوند . در برخی مواردافتادگی ابرو وپیشانی سبب تشدید علائم پوست اضافی در پلک فوقانی  می گردد.

درمان پوست اضافی در پلک فوقانی :

 

درمان این بیماران عمل جراحی بلفارو پلاستی می باشد . اگرچه جراحی این گروه از بیماران عمدتا  جنبه زیبایی  دارد ولی از نظر کاهش سنگینی روی چشم و افزایش میدان بینایی فوق جنبه درمانی نیز پیدا میکند . جراحی بلفارو پلاستی شامل برداشتن ظریف پوست های اضافه و تنظیم چربیهای داخل  پلک میباشد  . معمولا دو پلک فوقانی با هم و  پلکهای تحتانی با هم  عمل  جراحی بلفارو پلاستی  می شوند ولیکن می توان هر چهار پلک را با هم ،بصورت همزمان عمل جراحی بلفارو پلاستی  نمود .عمل جراحی بلفارو پلاستی   معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود . در بعضی موارد نیاز به اعمال جراحی توام با عمل بلفارو پلاستی می باشد از قبیل محکم کردن پلک تحتانی ، فیکس کردن ابرو ویا  عمل بلفارو پلاستی  توام با افتادگی پلک .
گاهی لازم است ابتدا ابرو وپیشانی و بخش فوقانی صورت تحت عمل جراحی قرار گیرد سپس پلک برداشته شود. گاهی نیز به دنبال عمل (Lifting) لیفتینگ لیفتینگ پیشانی، وابرو پوست اضافی  پلک از بین می رود. از دستگاه امواج رادیوئی ولیزر می توان در عمل جراحی بلفارو پلاستی   برای برداشتن بافتهای اضافی و برشها استفاده نمود.

توصیه هایی درمورد عمل جراحی بلفارو پلاستی  :

بیمار میبایست دو هفته قبل از عمل جراحی بلفارو پلاستی   داروهایی که شانس خونریزی حین عمل جراحی بلفارو پلاستی   یا پس از عمل جراحی بلفارو پلاستی  را افزایش می دهند مثل آسپیرین، دیکلوفناک، بروفن، وارفارین، ........ را قطع نمایید.

پیشگیری از افتادگی پوست :

استفاده منظم از کرم ضد آفتاب و مراقبت صحیح از پوست باعث به تعویق افتادن زمان افتادگی وشلی پوست می شود .

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است