جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

جراحی پلک چیست (بلفاروپلاستی)

جراحی زیبایی پلک به منظور رفع افتادگی پلک و نیز حذف گودی­ های زیر چشم تحت عنوان بلفاروپلاستی نیز نامیده می­ شود. جراحی پلک یکی از محبوب ترین روش ­های جراحی برای حذف چربی، عضلات و پوست اضافی از پلک به منظور بهبود ظاهر و از بین بردن چروکیدگی ­ها و گودی­ ها که ظاهر پیر به چهره می­ دهد مورد استفاده قرار می­ گیرد. پوست اطراف چشم بسیار نازک بوده و یکی از اولین نواحی می­ باشد که علایم پیری در آن مشخص می­ شود.

Cosmetic Surgery 02

آیا من فرد مناسبی برای جراحی پلک (بلفاروپلاستی) می­ باشم؟

تنها پزشکان متخصص قادر به تعیین مناسب بودن جراحی پلک برای شما می­ باشد. با این حال سلامت جسمی و داشتن انتظارات واقع بینانه از نتایج جراحی یکی ازمراحل مهم برای کسب اعتماد به نفس در این زمینه می­ باشد.

مقالات مرتبط

جراحی پلک هم در مردان و زنان بسیار محبوب می­ باشد که به منظور اصلاح افتادگی، گودی یا چروک­ های پلک، گودی­ های زیر چشم که به صورت ارثی و یا در اثر افزایش سن ایجاد شده است مورد استفاده قرار می­ گیرد. این جراحی تنها با هدف زیبایی و یا اصلاح افتادگی پلک که منجر به کاهش دید شده است صورت می­ گیرد. این رو برای خطوط سیاه زیر چشم و یا چروک­ های اطراف چشم چندان کارسازی نمی­ باشد.

اغلب بیماران بالای ۳۵ سال سن دارند، با این حال در افراد جوان که به صورت ارثی دچار گودی یا افتادگی پلک هستند نیز می­ تواند اجرا شود. اگرچه روش اجرا نسبتاً ساده می­ باشد، تمامی افراد برای جراحی پلک مناسب نمی­ باشند. از آنجا که چشم یک ناحیه بسیار ظریف می­ باشد، مراقبت بیش از حد باید در زمان تصمیم­ گیری برای اجرای این روش در نظر گرفته شود.

برخی شرایط پزشکی و چشمی خاص نظیر تولید ناکافی اشک، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات گردش خونی، بیماری­ های قلبی عروفی یا بیماری تیروئید منجر می­ شود که فرد برای جراحی پلک مناسب نباشد. گلوکوم و خشکی چشم نیز منجر به پیچیده­ تر شدن فرایند جراحی می­ شود.

علاوه بر این افراد شدیداً سیگاری نیز بای جراحی مناسب نیستند چرا که با افزایش خطر در زمان بیهوشی عمومی روبرو هستند. اگر شما فرد سیگاری هستید، حداقل ۲ ماه پیش از جراحی مصرف سیگار را قطع کنید، مصرف سیگار منجر به تاخیر در فرایند بهبودی می­ شود.

مشورت دقیق با جراح متخصص تنها راه برای تصمیم­ گیری در مورد جراحی می­ باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.