تهران، پاسداران، بوستان نهم، ساختمان مهـــر، پلاک ۱۳۳، طبقه ۵، واحد ۱۷

دکتر هادی سرمست / جراحی بینی / جراحی بینی استخوانی با نمونه کار و فیلم اتاق عمل
۷ دقیقه
بهترین-جراح-بینی-استخوانی

جراحی بینی استخوانی با نمونه کار و فیلم اتاق عمل

آنچه می خوانید...
بینی-استخوانی

آیا تاکنون چیزی از جراحی بینی استخوانی شنیده‌اید؟ بینی‌ها از نظر آناتومی و همچنین انواع جراحی به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. علم پزشکی ثابت کرده است که یکی از بهترین انواع مدل‌های بینی برای جراحی یا سپتورینوپلاستی، بینی استخوانی است. دلایل بسیار زیادی موجب می‌شود که با عمل بینی‌، شاهد ظرافت، زیبایی و سلامت بیشتری باشید. افراد بسیار زیادی به جهت افزایش زیبایی ظاهری (رینوپلاستی) و یا به جهت بهبود شرایط تنفسی (سیتوپلاستی) از عمل جراحی بینی استخوانی، استفاده می‌کنند.

در این مقاله به بررسی کامل جراحی بینی استخوانی می پردازیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه کسب کنید.

هدف از انجام انجام جراحی بینی استخوانی

یکی از مهمترین فاکتورها برای جراحی بینی استخوانی، پی بردن به چرایی انجام این عمل است. در این عمل، فرایندهایی بر روی غضروف و یا استخوان بینی بیمار انجام می‌شود که علاوه بر شکل‌دهی ظاهری، سپتوم را نیز بهبود می‌بخشد. از این جهت این عمل یکی از عمل‌های پرطرفدار و پر مخاطب در کشور ما به شمار می‌رود.قبل از هر چیز باید دلیل انجام عمل مشخص گردد.
• آیا به دنبال افزایش جذابیت ظاهری خود هستید؟
• آیا به دنبال فرم دهی مناسب به بینی استخوانی خود هستید؟
• آیا به دنبال رفع مشکل تنفسی خود هستید؟
با پاسخ به این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر، می‌توان به دلیل جراحی بینی استخوانی، پی برد. در ادامه ویدئوهای جراحی بینی توسط دکتر هادی سرمست را مشاهده کنید:

مزایای جراحی بینی استخوانی

این جراحی مزایای بسیار زیادی را برای مخاطبین در بر خواهد داشت. از جمله مزایای قابل توجه و حائز اهمیت برای انجام این عمل، عبارتند از:

 • دستیابی به فرم مناسب صورت و استاندارد بینی
 • از بین بردن مشکلاتی نظیر: انحراف تیغه، افتادگی و …
 • خودنمایی اعضای دیگر صورت مانند: لب‌ها، گونه‌ها، چشم‌ها و در نتیجه افزایش زیبایی چشمگیر صورت
 • بهبود شرایط تنفسی بیمار
 • درمان پولیپ بینی
 • با استفاده از جراحی بینی بسیاری از مشکلات افراد مانند: خروپف کردن در هنگام خواب، آپنه خواب، دهان باز در هنگام خواب و … رفع خواهد شد. در نظر داشته باشید که اگر از بینی استخوانی برخوردار هستید، حتما با تغییر چهره‌ی قابل توجهی مواجه خواهید شد. این بینی‌ها بهترین گزینه برای انجام عمل‌های فانتزی و نیمه فانتزی به شمار می‌روند. اغلب این عمل بینی بین بسیاری از آقایان رایج خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اهمیت نوع پوست در جراحی بینی

اقدامات مهم قبل از جراحی بینی استخوانی


قبل از انجام جراحی بینی استخوانی، توجه به برخی از فاکتورهای مهم، بسیار ضروری خواهد بود. توجه به امور مقدماتی برای انجام عمل، شما را با یک عمل ایده‌آل و منحصر بفرد مواجه خواهد کرد. باید توجه داشته باشید که باید قبل از عمل درباره بهترین سن جراحی بینی در جلسه مشاوره از جراح خود سوال بپرسید تا چنانچه در سن مناسبی هستید با تشخیص پزشک اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید. همچنین این آماده سازی، ریسک و عوارض عمل را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. از جمله اعمال مهم قبل از عمل، عبارتند از:


شناخت پزشک باتجربه و متخصص


یکی از نکات کلیدی و مهم قبل از انجام عمل جراحی، انتخاب پزشک با تجربه و متخصص است. معمولا برخی از پزشکان، تخصص بسیار زیادی را در این حیطه (به جهت انجام کیس‌های بسیار زیاد عمل بینی استخوانی) کسب نموده‌اند. در نظر داشته باشید که هرچه پزشک مورد نظر از تخصص و تجربه بالاتری برخوردار باشد، نتیجه ایده‌آل‌تری را شاهد خواهید بود. در بسیاری از موارد شاهد عمل‌های نامناسب که سبب اختلال تنفسی و یا آپنه خواب می‌شوند، خواهیم بود. این نوع از عمل‌ها توسط پزشکان غیر متخصص و بی تجربه انجام می‌پذیرند. در این صورت بهتر است پزشکانی را برای عمل جراحی خود انتخاب کنید که تجربه و تخصص کافی را در بر داشته باشند. کسب اطلاعات جامع از پرونده پزشکان در این زمینه، کمک قابل توجهی برای انتخاب هوشمندانه، به شمار می‌رود. در نتیجه برای انجام عمل بینی باید به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.


توجه به مشاوره‌های قبل از عمل جراحی بینی استخوانی


هدف از مشاوره‌های قبل از عمل جراحی بینی استخوانی، آمادگی بیمار برای انجام این عمل است. در این جلسه‌های مشاوره، بیماران از سوابق کاری پزشک خود مطلع شده و همچنین اطلاعات لازم را در اختیار پزشک متخصص قرار خواهند داد. لازم به ذکر است که علاوه بر حفظ زیبایی در انجام عمل، توجه به درمان مشکلات بینی توسط پزشک نیز بسی حائز اهمیت خواهد بود. از این جهت متقاضی باید پزشک متخصصی را انتخاب کند که در کنار حفظ زیبایی، سلامت فرد را نیز مد نظر قرار دهد. در این جلسات، بیمار از چهره بعد از عمل خود اطمینان یافته و با آنالیز بینی می‌توانند از نتیجه جراحی آگاه شود.

توجه به نمونه کار جراحان


در این مرحله، بیمار به صورت مجازی و یا واقعی، عکس‌های قبل و بعد بیماران را مشاهده نموده و از انتخاب خود، اطمینان پیدا می‌کنند. در بسیاری از موارد، افراد در مراکز پزشکی حضور پیدا کرده و از نزدیک نتیجه جراحی‌ها را مشاهده خواهند کرد. در این صورت اطمینان از انجام عمل، بسیار بیشتر خواهد شد. این مرحله، علاوه بر اطمینان از صحت انتخاب، دلگرمی مناسبی برای بیماران نیز خواهد بود.

بهترین-جراح-بینی-باز
بهترین-جراح-بینی
هزینه-جراحی-بینی


داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید


قبل از انجام عمل جراحی بینی استخوانی، مصرف داروهای ممنوعه را قطع کنید. برخی از داروها می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی جراحی شما داشته باشند. از جمله مهمترین عوارض آنها می‌تواند کاهش سرعت زمان بهبودی، باشد. لذا بهتر است برای مصرف دارو، با پزشک خود مشورت کنید. در برخی از موارد پزشک با توجه به صلاحدید خود، زمان عمل را تمدید می‌کند تا دوره‌ی مصرف داروهای شما، به اتمام برسد. از این رو توجه به داروهای مصرفی (قبل و بعد از عمل جراحی) بسیار ضروری خواهد بود. همچنین در این دوره‌، مصرف الکل و دخانیات نیز ممنوع است. این موارد موجب کاهش روند بهبودی و در نتیجه بروز مشکلات جدی، خواهند شد.


برای عمل جراحی بینی استخوانی آماده باشید


از دیگر نکات مهم برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی، کسب آمادگی لازم و استفاده از تجهیزات مناسب برای عمل است. لباس مناسبی تهیه کنید. بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنید که دکمه دار باشند. در این صورت در هنگام تعویض لباس، با مشکل مواجه نخواهید شد. کمپرس یخ و تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید. بهتر است اطلاعات کامل را از افرادی که در این زمینه تجربه دارند، کسب نمایید.

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • یکی از مواردی که تاثیر مستقیمی بر روی عمل جراحی بینی استخوانی شما دارد، توجه به مراقبت‌های بعد از عمل است. این مراقبت‌ها نقش بسزایی بر روی نتیجه جراحی خواهند داشت. لذا توجه به آنها و رعایت تمام اصول پس از عمل امری ضروری تلقی می‌شود. از جمله مراقبت‌های پس از عمل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی باید به صورتی باشد که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • استفاده از کمپرس سرد در 24 ساعت اولیه پس از عمل
 • مصرف مرتب داروهای تجویز شده
 • مصرف نوشیدنی‌های طبیعی و سبزیجات و توجه به تغذیه مناسب پس از عمل
 • مراقبت بیمار به جهت جلوگیری از سرماخوردگی
 • عدم قرار دادن عینک بر روی بینی
 • عدم باز کردن دهان با ابعاد زیاد
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش بعد از جراحی بینی به مدت 8 هفته
 • عدم مصرف نمک برای جلوگیری از ورم

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

برای افرادی که ساکن تهران هستند و قصد انجام جراحی زیبایی دارند، این سوال پیش می آید که بهترین جراح بینی استخوانی تهران چه کسی است؟ چگونه می توانم جراحی انتخاب کنم تا به فرم بینی دلخواه خود برسم و نتیجه عمل رضایت بخش باشد؟

در پاسخ باید بگوییم به دلیل حساس بودن این عمل حتما شما باید در انتخاب جراح دقت بسیار بالایی به خرج دهید و تحقیق و پرس جو درباره بهترین جراح بینی استخوانی داشته باشید. مشاهده نمونه کارهای عمل بینی استخوانی، تحقیق از آشنایان و افرادی که جراحی بینی استخوانی کرده اند و از نتیجه راضی هستند، جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی و … می تواند شما را در انتخاب بهترین جراح بینی کمک کند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی به دلیل ویژگی های بینی با هزینه جراحی بینی گوشتی ممکن است متفاوت باشد. همچنین روش جراحی نیز در هزینه آن موثر است. برای اطلاع از هزینه ها و مشاوره با دکتر هادی سرمست جراح پلاستیک بینی و صورت با شماره تماس بگیرید.

دکتر هادی سرمست

دکتر هادی سرمست

جراح پلاستیک بینی و صورت - متخصص گوش و گلو و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *